Windows 10'da Cihazımı Bul Özelliği

Kasım ayında güncelleme yapan Windows yenir özelliği kullanıcılarına sundu. Yeni gelen bu özellik Windows 10 etkin haldedir. Bu özellik sayesinde Cihazınızı bulabileceksiniz.

Bu özellik sayesinde kaybolan bilgisayarınızı rahat bir şekilde bulabilme imkanı sağlamaktadır. 

Peki bu yeni özelliği nasıl kullanacağız ? Nasıl Aktif Hale Getireceğiz ? 

İlk olarak Windows 10'nun 1511 sürümüne yükseltilmesi gerekmektedir. Yükseltme işlemini Windows internet sitesinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sürümde olan bilgisayarımızdan Başlat kısmına girerek Ayarlar, Sistemler, Hakkında adımları ile ilerleyerek izleyebilirsiniz. 

Aşağıda bulunan resimdeki Bu cihaz için konum yok'u değiştirerek aktif edelim. Bilgisayarımızda bu özelliği aktif etmek içinse  konum ayarlarımızın yapılmış olması gerekmektedir. Bunun içinde Başlat, Gizlilik, Konum yolları ile açabilirsiniz. Konum özelliğinin aktif edilmesinden sonra ise Tek yapmanız gereken işlem yukarıda bulunan Cihazımı bul özelliğini aktif et özelliğini etkin hale getirmemiz kalıyor. 

Olası bilgisayarınızın kaybolması gibi şeyler "account.microsoft.com/devices" adresine girerek  e-posta bilgileriniz ile giriş yapınız.  Daha sonra ise  cihazımı bul butonuna tıklayarak kaybolan bilgisayarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz. Özellikte cihazınız en son nerede aktif olduğunu dahi görebilirsiniz. Önce den kaybolan bilgisayarımızı bulmamız uzun sürmekteydi. Peki bu bizler bu uzun süre içerinde işlerimizi nasıl halledeceğiz ki ?  Artık şimdi çok kolay bir şekilde anında bilgisayarınızı bulabilirsiniz. Fakat yukarıda verilen adımları  uygulamanız sonucunda bilgisayarınızı bulabilirsiniz. Aksi taktirde uzun zaman almaktadır.

Ocak 31, 2017, 12:40 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak