VRMARK ile Sanal Gerçekçilik Testi

Sanal gerçekçilik gün be gün gelişiyor her gün yeni bir teknolojik gelişme ortaya çıkıyor buda her zamanki gibi akıllara benim bilgisayarıma uyar mı sorusunu getiriyor. Bu soruyu da VRMARK cevaplıyor.

Sanal gerçekçilik gerçekten gelecek teknolojisinin temelini oluşturuyor. Artık sanal gerçekçilik ile ödeme bile yapabiliyorsunuz. Bu teknoloji ilerleyen günlerde hayatımızın her alanına girmeye devam edecek. Ama bir problem var oda bilgisayarımızın bu teknolojiye ne kadar ayak uydurabileceği. İşte bu soruna çok kapsamlı bir şekilde cevap arıyorsanız cevabınızı Futuremark'ın yeni programı VRMARK verebilir. 

Bu konuda daha önce bazı sanal gerçekçilik firmaları değişik programlar yayınladılar fakat bu programların hepsi malesef sadece kaba bir tabir ile "evet bilgisayarınız uyumlu" yada "hayır bilgisayarınız sanal gerçekçiliğe uygun değil" şeklinde çözüm üretiyordu. VRMARK isimli bilgisayar programı ise bilgisayarınız cpu, gpu, ram gibi özelliklerini tarayarak size bilgisayarınızın sanal gerçekçiliğe ne kadar uygun olduğunu cevaplayabilir ve size detaylı bir rapor oluşturabilir. VRMARK aslında ücretsiz bir program ancak detaylı bir rapor isterseniz stream'de 31 TL fiyat ödeyerek satın alabilirsiniz. 

VRMARK Nasıl Kullanılır

Aslında VRMARK kullanmak için özel olarak yapmanız gereken bişey yok sadece tek yapmanız gereken programu Futuremark'tan indirmek ve daha sonra scan ile taratmak. VRMARK sizin bilgisayarınızda farklı yüksek grafik kalitesi isteyen videolar çalıştırarak bilgisayarınızı test edicek ve böylece bilgisayarınız hakkında detaylı bir rapor oluşturabilecek.

 

Ocak 5, 2017, 13:18 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak