Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır

Twitter'ı seven sevmeyen neredeyse dünya genelindeki her insan bilir. Bazen Twitter üzerinden attığımız tweetler başımızı yakabilir. Peki Twitter hesabımızı nasıl kapatabiliriz. Twitter'ı komple nasıl sileriz, Twitter hesabı nasıl kapatılır veya Twitter hesabı nasıl dondurulur sorularına cevap verdik.

Son günlerde ülkemizde de son açıklanan yasaya göre sosyal medyada sıkı bir denetim olacak ve artık terörle ilişkisi bulunan hesaplar kapatılacak ve sahibine büyük cezalar verilecek. Terör propagandası yapan herkes müsamaha gösterilmeden ceza alıcaklar. Buna göre gelen son haberlerde zanlıları 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile karşılaşabilmeleri söz konusudur. Bu konuda terör propagandası yapan kişileri lütfen "siber@egm.gov.tr", "sanaldevriye@egm.gov.tr", "siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr", "vesiber.istanbul@egm.gov.tr" , "siber.ankara@egm.gov.tr" hesaplarından en az birisine mail atınız. Bu şekilde hesaplarını silseler bile asayiş tarafından bulunabilirler.

Bu duyurumuzu yaptıktan sonra şimdi konumuza geçelim "Twitter Hesabı'nı Nasıl Kapatırız". Belikde artık Twitter sıkıldınız yada takipçisi olduğunuz kızın hesabı kapandı sebebinin ne olduğunu biz bilemeyiz. Ancak size Twitter hesabı nasıl kapatılır gösterebiliriz.

Twitter Hesabı Dondurma

Twitter Hesabı dondurmak için yapmanız işlemler silmek ile aynı ancak 30 günde bir hesabınızı açmanız gerekiyor aksi takdirde hesabınız siliniz.

Twitter Hesabı Silme

  • İlk yapacağınız işlem kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapmak.
  • Sağ üstte bulunan kısımdan profilinize tıklayıp ayarlara geçiş yapın.
  • Sayfanın en altında "Hesabımı Devre Dışı Bırak" şeklinde bir bar button var ona tıklayın

Twitter hesabınız bu şekilde silinmiş olacak ancak 30 gün boyun Twitter bilgilerinizi saklar olaki pişman olup geri gelirsiniz diye. 

Ocak 6, 2017, 14:13 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 1 Yorum

  1. default
    Misafir 22 Ocak Pazar 00:24
    Facebookta çok zaman geçirdiğim için 1 hafta önce twitter hesabı açmıştık bir türlü kapatamadim sizin sayenizde en sonunda kapattım yoksa bana kafayı yedirtecekti teşekkür ederim beni büyük dertten kurtarırız elinize sağlık
1

Yorum Bırak