Türkiye'nin İlk Yerli Şifreleme Yazılımı

Bir süredir üzerinde çalışılan Eluvium şifreleme yazılımı yayınladı. Yazılım askeri şartlara göre 256 bit şifreleme yapma ve önemli verilerinize ulaşılmasını hatta üçüncü taraflar tarafından da düzenleme yapılmasını engellemektedir. Artık yerli şifreleme yazılımımız ile siber güvenliği bakımından dışa bağlılığımızı ortadan kaldıracak bir yazılım özelliğine sahiptir. 


Eluvium yazılımı Serpent, Teofish, AES ve CAST6 gibi en güvenilir şifreleme algoritmalarını kullanma imkanı sağlamaktadır. Bu algoritmalar ile birlikte veri  güvenliğinizi daha iyi sağlanmaktadır. Ayrıca bu yerli yazılımız sayesinde kombo şifreleme özelliğinide kullanarak dosyalarımızın gücenli iki kat daha artırabiliriz. Bu yazılımın en güzel ve  en dikkat çekici özelliği ise interner bağlantısına ihtiyacınızın olmamasıdır.  İnternetsiz dosya şifrelemenizi ve dosyalarınızın güvenliğini sağlayabilmektesiniz. 

Yazılımda  güncelleme işini kolayca halledebilmektesiniz. Yerli şifreleme yazılımımız ile hırsızlara karşı veri güvenliğinizi sağlamaktasınız. Hatta dosyalarınızda  silinmiş olan kısımları geri kurtarma özelliği ile birlikte bu sorununuzu da  halletmiş oluyorsunuz. 

Piyasada Beta sürümü bulunmaktadır. İleri ki zamanlarda güncelelmeleri gelecektir. Hemen sizlerde indirerek test etmeye başlayabilmektesiniz. Yerli yazılımın şuanda  beta sürümünün olması sonucunda çok nadir olarak sorunlarla karşılaşabilmektesiniz. Bu sorunlarda ileri ki günlerde  geliştirmeler sonucunda ortadan kalkacaktır. 

Peki Virüs Var mı ?

Yazılımı tamamen Türkler yapmıştır. bu da demek oluyorki  hiç bir virüs ile karşı karşıya kalmayacağınızdır. Misyonlarının tamamen insanların ve  şirketlerin bilgilerini, mahremiyetlerini korumak olduğunu vurgulayan Eluvium insanların hayatının her alanında güvenliğin çok önemli olduğunu vurgulamaktadır. Kullanıcıların görüş ve tavsiyelerini almaktadırlar.  Uyumluluk açısındanda Windows 7, windowss 8 ve windows 10 olduğu  belirtilmektedir. 

Neden Eluvium'u Kullanmalısınız ? 

- Güçlü şifrelemesi ile dosyalarınızı Cast6, Serpent, AES ve Twofish gibi benzeri güvenilir olan algoritmalar kullanarak  askeri standartlarına göre 256 bit şifreleyebilirsiniz.

- Dosya öğütücü özelliği ile silinmiş olan dosyalarınızı kuratarabilir ve dosyalarınızı  bu özellik ile daha güvenilir bir hale getirebilirsiniz. 

-  Gücenli silme ile birlikte diskinizin boş alanını daha güvenli bir şekilde silebilirsiniz. Verileriniz çok önemlidir. Fakat silmiş olduğunuz verileriniz ne kadar güvende veya ne kadarı silinmiş halde ? Geri dönüşüm kutunuzu silmeniz  kalıcı olarak silme anlamına gelmemektedir.

- Şifre oluşturucu ile birlikte hiç bir sorun yaşamadan 2 kat daha güvenilir şifreleme yapabilirsiniz.

- Dosya koruması özelliği ilede  şifreli bulunan dosyalarınızı yetkisiz ve erişim yapılma durumuna karşı daha sağlam koruyabilmektesiniz. 

- Hızlı menüleri ile dosyalarınızı şifreleme ve çözme işlemini daha kısa süre de yapabilmektesiniz. 

- Güncelleme desteği ile birlikte de sizin güncellemeleri kontrol etmenize gerek yoktur. Kendisi  kontrol etme  özelliği bulunmaktadır.

- Kombo şifreleme özelliğini de kullanarak dosyalarınızın şifrelerini daha üstün bir hale  getirebilirsiniz. 

İndirmek için tıklayınız

https://eluvium.info/tr/
 

Veri Şifreleme Yazılımı Nedir ? 

Verilerimiz bir çok yöntemler kullanılarak şifrelenmektedir. Bu olaya Encryption denmektedir. Gönderildiği yerde de şifreleri  çözülmektedir. Buna da Decrytion denmektedir. Bu işlem ilk başında karışık kriptolar yada basit kripto sistemleri kullanılması sonucunda oluşturulmaktadır.  Eğerki şifrelenen ver karşı tarafa geçti ise  hemen devreye kod çözücüler devreye girmektedir. işte bu olaya yazılım aleminde veri şifreleme denmektedir. 

Mart 24, 2017, 23:37 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak