Gelecekteki Windows 10 Yolu belli oldu

Microsoft, Windows 10'un yeni ve gelecekteki işlevlerini gösteren yol haritasını ortaya çıkardı!

Windows 10'un yeni işlevlerini takip etmek pek kolay bir iş değil. Yeni işlevlerin bir kısmını Insider Preview yapılarında ortaya çıktığında görebiliyoruz. Bazı yeni işlevler ise geliştirme aşamasında olduğundan kullanıma sunulmuyor.

Microsoft'un yeni yayınladığı yol haritası, bu konuyu daha anlaşılır hale getirmeyi amaçlıyor. Yol haritası yeni işlevleri "Henüz kullanıma sunuldu", "Herkese açık önizleme", "Geliştirme aşamasında", "İptal edildi" ve "Arşiv" gruplarına ayırıyor. İlk iki grup olan "Henüz kullanıma sunuldu", "Herkese açık önizleme" ile sunulan tüm işlevler, elbette Insider programıyla ulaşabildiğimiz önizleme yapılarında bulunuyor.

Dikkat çeken bir başka detay, Continuum'da yapılacak geliştirmeler. Bunlardan bir tanesi, işleve getirilecek olan dokunmatik ekran desteği.

Geliştirilmekte olan diğer işlevler arasında Başlat menüsü güncellemeleri, Cortana ve Bildirim Merkezi entegrasyonu, Windows Ink ve fazlası var. Yani Windows 10 için birçok yeni işlev yolda görünüyor.

Listenin şirketlere özel hazırlandığı söylense de bahsedilen işlevlerin çoğu, tüketicileri de ilgilendiriyor. Microsoft'un Anniversary Update'teki yeniliklerin hepsinden bahsetmediğini yeni yol haritasıyla birlikte anlamış olduk.

 

Windows Road Map a buradan ulaşabilirsiniz.

Nisan 13, 2016, 08:50 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak