Facebook'tan İş Bulma

Artık Facebook'u hiç terk etmeden iş bulabileceksiniz. Facebook'un yeni özelliği ile iş verenler ile iş isteyenler buluşabilecek.

Facebook'un bu yeni özelliği LinkedIn'e karşı bir atak olduğu konuşuluyor ve LinkedIn'in sahipleri bu durumdan hiçte memnun değiller. İş sahipleri elindeki işleri artık durum güncellemesi imiş gibi yazabilecekler. İşe ihtiyacı olanlar ise bunları görebilecek ve işe başvura tıklayıp iş verenin kendisini fark etmesini sağlayabilecek. Artık iş veren firmalar eleman açıklarını ve hangi pozisyonda açık olduğunu Facebook üzerinden yayınlayabilecek ve bu sayede iş isteyenler bu pozisyonlara başvurabilecekler. 

LinkedIn ise bu güncellemeyi hiç sevmedi çünkü LinkedIn'in en büyük geliri iş ilanlarından ve eleman arayan firmalardan geliyordu. Bu durumda Facebook bu alanda LinkedIn'e malesef rakip olmuş durumda. Şimdi neler olur bilmiyoruz fakat LinkedIn gün geçtikçe kan kaybedebilir. Facebook aynı zamanda iş ilanlarına arkadaş etiketleme gibi çok büyük yenilikleri de getirdi. Bu sektördeki sadece LinkedIn değil aynı zamanda kariyer.net gibi firmalar da çok büyük zararlar görebilecek. Zamanla neler olacağını göreceğiz.

Şubat 17, 2017, 11:26 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak