Facebook'ta Profil Resmi Yerine Video Nasıl Konulur ?

Sosyal alemin vazgeçilmezi olan, en popüleri olan Facebook son dönemlerde kullanıcıların profilleri yönünde yenilikler yapmaktadır. Son yeniliğin de ise kullanıcılara profil resmi yerine video koyma özelliği getirmesi kullanıcılar tarafından dikkat çekmiş durumdadır.

Profilinize giren bir kişinin profil resmi değil de video görmesi onu şaşırtacaktır. Hatta profilinize giren kişiye Hoş geldin gibi hareketler yaparak karşılayabilirsiniz. Video süresi çok kısa bir süre  olmaktadır. Fakat bir ürün satıyorsanız ürünü o kısacık videoda göstererek reklamını dahi yapabilirsiniz. Bu özellik şimdiden bir çok Facebook kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. 

Facebook'un son zamanlarda  profillere yapmış olduğu yenilikler ile takım renkleri ekleme, Gökkuşağı yapma gibi özellikler gelmiştir. En çok dikkat çeken ise Profil resmine video koyma özelliğidir. Fakat bu özellikler bütün mobil cihazlarda kullanımda değildir. Belli cihazlarda etkin olan bu özellik ile  profilinize istediğiniz bir profil videosu koyabilirsiniz. Özelliğin bulunmadığı cihazlarda ise kısa bir süre içerisinde etkin olacağı bilinmektedir. Bu özelliğin cihazınızda etkin olunup olunmadığını görmek için her güncelleme zamanında Facebook uygulamasını güncelleyerek görebilirsiniz. Hatta Güncelleme sonucunda  Facebook'a gelen yeni özellikleri görebilirsiniz. 

Facebook'ta profil resminizi video yapmak çok kolaydır. Mobil cihazınızdan Facebook'a giriniz. 

Daha sonra ise profil ayarlarına giriniz. Daha sonra Yeni bir Profil Videosu çek butonuna tıklayarak videonuzu çekip, düzenlemeler yapabilirsiniz.

 

Şubat 3, 2017, 19:32 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak