Android Pay Bu Sefer Avrupa’da

Google tarafından hayata geçirilen mobil ödeme yöntemi Android Pay, bu kez Avrupa bölgesinde görülmeye hazırlanıyor. İlk durak Birleşik Krallık…

Kendi sistemlerini daha fazla ülkede kullanılabilirlik kılmak için son sürat çalışan firmalardan Google ise Android Pay sistemini nihayet Avrupa bölgesine taşıyor. Teknolojinin gelişmesi ile beraber artık hayatımız eskine oranla çok daha kolaylaşmış durumda. Firmalar her ne kadar büyük bir rekabet içerisinde olsalar dahi bu bize çok daha iyi bir şekilde yansımakta. Nitekim mobil ödeme yöntemi üzerinde çalışan Apple, Google ve Samsung, bu alanda rekabet içerisindeler.

İlk Durak Birleşik Krallık

Açıklanan bilgilere göre Google tarafından geliştirilen mobil ödeme yöntemi Android Pay, yakın zamanda Birleşik Krallık bölgesinde yaşayan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. NFC özelliğine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilen sistem, en az Android 4.4 işletim sistemi istemekte. Eğer bu koşulları sağlıyorsanız uygulamayı Google Play mağazası aracılığıyla edinmeniz mümkün.

Banka Sayısı Hiç Fena Değil

Eğer Birleşik Krallık bölgesinde yaşıyorsanız başlangıçta Visa ve Mastercard logoolu kartlarınızı kullanabileceksiniz. Bunun dışında sistemin desteklediği bankalar ise Bank of Scotland, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds Bank, M&S Bank, MBNA ve Nationwide Building Society.

Mayıs 18, 2016, 21:28 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak