2016 En İyi Torrent Programları

Torrent indirebilmemiz için önce torrent programına sonra da Torrent dosyasına ihtiyacımız var. Zaten bunu tüm Torrentçiler bilir. Fakat ufak bir problem var ki o da her Torrent programı ne yazık ki güvenilir olmayabiliyor. Sizin için en iyi Torrent programlarını listeledik.

Ben herzaman bittorent uygulamasını kullanırdım fakat son günlerde iyice sapıtmaya başladı öyleki kendi kendine saçmalıyor, kitleniyor veya sapıtıyordu. Bende yetti artık diyip güzel bir program aramaya başladım. Daha önceleri kullandığım uTorrent'i malesef es geçmek zorunda kaldım çünkü artık reklamlardan torrent indirilemez bir hale gelmişti epey bir araştırma sonucunda aşağıya en güzel, en güncel, en bedava ve en başarılı torrent indirme programlarını yazdım umarım yararlanırsınız.

1. Torrent İndirme Programı "Deluge"

Bu programı birinci sıraya koyan özellik, kesinlikle sade ve özelleştirilebilir olması. Neredeyse her özelliği özelleştirilebiliyor. Alfabetik sıralamaya göre indirme yapabilir, dosyaları istediğiniz dizine indirebilir ve ağ koşullarına göre indirme hızını ayarlayabilirsiniz. Son zamanların en iyisi olan fakat çok kullanıcı çektikten sonra her tarafını reklamlarla kaplayan uTorrentten siz de sıkıldıysanız Deluge tam size göre bir yazılım. İndirin, sadelik ve gücün keyfini sürün. Şuna da değinmek gerekiyor ki programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurmanıza gerek yok. Kurmadan da kullanabilirsiniz. Program boyutu ise sadece 14.6 MB.

2. Torrent İndirme Programı "qBittorrent"

Bu Torrent indirme programı da gerçekten işe yarar ve kullanışlı. Torrent ile alakalı aklınıza gelebilecek her türlü özellik mevcut. Ayrıca bilgisayarınızı neredeyse hiç yormuyor. qBittorrent'de medya oynatıcı, Torrent arama, Torrentleri indirme önceliği verme gibi bazı özellikler de bulunuyor. Bu program da yeterince sade ve kullanışlı. Özellikle Türkçe dil desteğinin de olması bizler için büyük bir avantaj. Program boyutu 16.3 MB. Reklamsız, sade ve hızlı bir Torrent indirme deneyimi yaşamak istiyorsanız bu program tam sizlik.

3. Torrent İndirme Programı "Transmission"

Transmission isimli Torrent indirme programı, maalesef sadece Mac ve Linux için yazılmış açık kaynak kodlu bir yazılım. Tam olarak özgür bir program dilerseniz kaynak kodlarını alıp, editleyip Windows için olanını yazabilirsiniz. Tabi bunu yapmanız için olağanüstü programcılık yeteneklerinizin olması gerekiyor. Her şeyden önce bu program Mac ve Linux kullanıcıları için çok yetenekli, sade ve çok işe yarar. Çok hızlı ve hiç reklam yok. Windows versiyonunun çıkmasını gerçekten çok istediğim bir program. Ben Linux kullanırken mutlaka makineme kuruyorum. Size de öneririm.

 

Aralık 18, 2016, 10:10 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak