Giyilebilir Teknoloji: Enflux Beyin Yakıyor

Enflux, fitness sporuna uygun olarak geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürününü tanıttı. Yapılan spor esnasında tüm vücudun hareket performansı hakkında bilgi veren çözüm detayları haberimizde.

Enflux, fitness sporuna yönelik olarak geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürününü duyurdu. Antrenman sırasında tüm vücudu saran kıyafetiyle kullanıcılara hizmet verecek ürün, tüm vücut bölgelerinin bilgisini sunacak.

Kullanıcıların spor esnasında gösterdikleri performansı 3D görüntülü grafiklerle aktaracak ürün, son dönem bazlı giyilebilir fitness ürünlerinden bu yönüyle ayrılıyor.

Kendi kendinizin eğitmeni” olun parolası ile yakılan kalori miktarı, çalıştırılan kas grupları, boşalan glikojen depoları, düşen insülin seviyesi gibi bilgileri kullanıcılara aktaran ürün, bir antrenörden daha fazla bilgi sağlamayı hedefliyor.

  • Sporcunun bedenine gösterdiği uyum ile, antrenmandaki hareketlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesini amaçlayan ürün, sakatlanma riskini en aza indirgeyecek şekilde tasarlandı.
  • Kıyafetin üzerinde bulunan 10 mini hareket sensörü ile tüm vücudun hareketini takip ederek kaydedecek Enflux, söz konusu bilgileri kullanıcının akıllı telefonuna sunacak.
  • Kullanıcılar da 3 boyutlu performans grafikleri ile söz konusu bilgilere sahip olacaklar.
  • Eğer ki sporcu başlangıç seviyesinde ve elde edilen bilgileri yorumlayacak düzeyde değilse, bilgiler uygulamanın sağladığı bir platform üzerinden profesyonel antrenörlere gönderilecek.
  • Profesyonel fitness antrenörleri, antrenman içeriğine göre size yönlendirmelerde bulunacak, tavsiyeler verebilecek.

 

Nisan 8, 2016, 14:00 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak