Super Mario Hiç Bu Kadar Hızlı Koşmamıştı!

Efsanevi Mario serisinin akıllı telefonlardaki ilk oyunu olan ‘Super Mario Run’ oyun piyasasına ciddi anlamda hızlı bir giriş yaptı.

Oyun, henüz birkaç gün önce kullanıma sunulmasına rağmen şimdiden en çok oynanan oyunlar listesinin zirvesine oturmuş durumda.  Ücretsiz olarak indirilebilen oyunu şimdilik yalnızca Aplle kullanıcıları oynayabiliyor. Android işletim sisteme sahip bir telefona sahipseniz hemen üzülmeyin.  Nintendo, yakın gelecekte oyunun Android telefonlar için olan sürümünün de çıkacağını açıkladı. 

Oyun tarihinin en çok satın alınan oyunlarından olan Mario’nun IOS platformundaki versiyonu da kısa zamanda büyük beğeni toplamış görünüyor. Oyuncuların şu ana kadarki yorumları oyunun son derece eğlenceli ve sürükleyici olduğu yönünde.   Ancak oyunla ilgili ufak bir uyarıda bulunmamız gerekecek. Oyunun ilk sürümü beklediğinizin ötesinde bir internet tüketimi yapabilir. Bu yüzden yeni güncellemeler gelene dek oyunu wi-fi bağlantısı üzerinden oynamanız yararınıza olacaktır.  Ayrıca, oyun ücretsiz olarak indirilebilse de oyun içi pek çok ücretli özellik barındırıyor. Mario bağımlılarından birine dönüşüp bütçenizi sarsacak harcamalar yapmamanız yine sizin yararınıza olacaktır.

Oyun sektörünün bir diğer önemli karakterlerinden olan Pokemon’un akıllı telefonlarda yarattığı etki düşünülünce Mario’nun da benzer bir fenomene dönüşebileceğini tahmin etmek güç değil. Özellikle oyunun Android işletim sistemine uğramasının ardından etkisinin yayılarak artacağı günleri görebiliriz. 
 

Aralık 19, 2016, 12:10 Tarihinde Yayınlandı
Kerem TabakYAZAR

Kerem Tabak

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak