Killer Is Dead İnceleme (nightmare edition)

Bu oyun yani Killer is Dead gerçekten son yıllarda çıkmış en ilginç oyunlardan. Grafikler ve oynayış olarak kendine has özgün bir yapım. Şahsen ben beğendim.

Mondo Zappa isimli cellat'ı kontrol ettiğimiz bu oyunda Bryan Execution isimli firmada çalışıyoruz. Oyun infaz yapmak ile geçiyor olsada farklı görevlerde mevcut. Bryan Execution firmasına başvuran müşteriler kendilerine musallat olan iblisler yada kötü kalpli katillerin infaz edilmesini istiyorlar ve bizde gerekeni yapıp paramızı alıyoruz. Killer Is Dead'de ana karakterimiz olan Mondo Zappa'nın yeri geliyor çocukluğuna kadar inebiliyoruz. 

Hikaye bakımından Killer Is Dead gerçekten başarılı. Oyunda düşmanlarınızı Mondo'nun kolu ile uzaktan yada Mondo'nun katanası ile ortadan ikiye yararak öldürebilirsiniz. Oyunda rakibinize çok çeşitli kombolar yapabiliyorsunuz ve kombo yapabilmek çok kolay sadece rakibinize vurmaya başlayın geri kalanı Mondoya bırakın. Mondo'nun birde sol kolu yerinde mekanik bir kol var ve bu kol yeri geliyor tabanca oluyor yeri geliyor bir bazuka size kalmış. Kol katana ile kestiğiniz rakiplerinizin kanı ile besleniyor. Oyunda ana görev dışında eğlence amaçlı iki adet daha görev var. Bu görevlerden birinde bir kız seçiyor ve o kızın orasına burasına hiç kimse görmeden bakmaya çalışıyorsunuz.gözü doyumu kazandıktan sonra kızın gönlünü çalmaya çalışıyorsunuz. Daha sonrası malum.

Oyun içi müzikler ve seslendirmeler kesinlikle kusursuz. Oyundaki hız ve aksiyon Killer Is Dead'i kesinlikle oynatıyor.

Ocak 28, 2017, 18:30 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak