En İyi 10 Gerilim Oyunu

Bir çok gerilim oyunlarında perili evlerden, zombilerden kaçmak zorunda kalırız. İşte En güzel gerilim oyunlarını sizler için bir ara getirdik.

1- Escape From Monster

Oyunda olaylara kameradan bir çok açıya bakabileceğimiz bir oyundur. Perili bir  köşke  çaresiz kalan kahramanımız hayaletlerden, örümceklerden ve canavarlardan kaçmak zorundadır. Oyunun amacı ise bir tılsımın parçalarını toplayıp tamamlama görevidir. Toplamda 12 seviyeden oluşmaktadır. Bu oyun 1984 yılında satışa sunulmuştur. 

2- Saw: The Video

Bu oyun testere filmi ile ilişkili bir oyundur. Yaralanmış olan Dedektif Tapp, vatandaş dili ile deliler hastaneye yatırılmıştır.  Oyunun amacı ise bulmacaları çözerek tuzakları devre dışı bırakmaktır. Sonunda ise oradan kaçmak vardır. Tabi oyunda sadece tuzaklar filan bulunmamaktadır. Bir çok ceset vardır ve bu  cesetlerden yola çıkarak olayın gizemli perdelerini açmaktır.

3- Bye Bye Despair

Bir grup lise öğrencileri acımasız bir okul müdür tarafından adaya bırakılmaktadır. Öğrencilerin tek kurtulma şansı arkadaşlarından birisini öldürmek olacaktır. 

4- Sweet Home

Oyun tamamen bir Japon korku filminden esinlenerek yapılmıştır.  Oyundaki karakterler ya grup halinde yada tek başına hareket etmektedir.  Labirentlerden geçerek çıkışa ilerlemektedir. 

5- Silent Hill: 

Oyun 2004 yılında Konamı tarafından yapılmıştır. Korku oyunudur. Oynayanların  uykularını dahi kaçırmaktadır. Oyunda ara sıra  korkunç videolar ekrana çıkmaktadır. Bazen de  arka fonda  korku müziği çalmaktadır.

6- Youre Being Hunted

Makinelerle dolu adadan bir şekilde kaçmanız gerekmektedir. tek tek makineler ile karşılaşarak çarpışmaktasınız. 

7- Escape From Butcher Bay

Karakter korkunç bir hapishaneden kaçmaktadır.  Gerilimin ve Aksiyonun zirvelere ulaştığı bu oyunda  o hapishaneden bir şekilde kaçmanız gerekmektedir. 

8- P.T

Korku dolu bu oyunda perili evde  bulmacaları çözüp kurtulmanız gerekmektedir. Fakat  hiç o kadarda  kolay olmayan bu oyunda  korku her saniye  yanınızdan eksik olmayacaktır. 

9- Alone In The Dark

Bu oyunda da  perili bir köşkten çıkmanız gerekmektedir. Fakat çıkmak o kadar  kolay değildir. Tek tek bulmacaları doğru bir şekilde  cevaplamanız gerekmektedir.

10- Resident Evil

Korku oyunlarının en çok sevilen oyunudur. Karakterler zombiler'i öldürmek zorundadır. Bir çok kişinin tutkusudur.

Ocak 28, 2017, 10:25 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak