Yeni Iphone 7 Ve Yepyeni Özellikleri

Iphone 7 diğer Iphone'lara nazaran farkını ortaya koyuyor. 14 Ekim'de Türkiye'ye gelen Iphone 7 şimdiden bir çok alıcı buldu. Sitemizde Iphone 7 ait tüm özellikleri bulabilirsiniz.

Iphone 7'nin diger Iphone'lardan farklılıklarını ayrıntılı bir sekilde sizlere sunuyoruz. Iphone 7, Iphone 6 görüntü olarak bazenmekte fakat diğer Iphone'larda yer alan rahatsız şeritli anten girişi, Iphone 7 yer almıyor. şeritli anten girişi yerine alt ve üst kısımlarında yuvarlatılmış şekilde yapılmış. bu şekilde alıcılarını daha çok cezbettiğide bir gerçek.

Yeni Tasarım Kulaklık Girişi

ıphone 7 de diğer ıphone lardan farklıı olarak kulaklık girişide degiştirildi. diğer Iphone larda bulunan 3.5  mm kulaklık girişi tamamen ortadan kalktı onun yerine ikinci bir hopörler girişi ile değiştirildi. ses ve veri akışı ise lightning butonu ile sağlanacak. ve 3.5  mm kulaklık için ise içerisinde dönüştürüceye yer verildi.

Iphone da artık Suya Dayanıklı

Diğer Iphone larda bulunmayan suya dayanıklılık simdi androit telefonlardan sonra Iphone 7 de geldi. bu özellikle Iphone 7 tarafından daha ilgi çekici ve alınası oldugunu  söyleyebilirim. Ayrıca Iphone 7 IP67 garanti sertifikasına da sahip. Bu sertifika 1 metre derinlikte 30 saniye dayanma garantisine sahip yani....

Yeni Iphone Eski Ekran

Yeni Iphone diğer iki sürümdeki gibi 4.7 inç büyüklülte ve 750 x1334 piksel çözünürlüklüğü kullanmaya devam ediyor. ne kadar çözürlüü değiştirmesene de görüntü kalitesi olarak baya bir gelişme kaydetmiş bence. çözünürlükteki kaybı görüntü kalitesinde kapatmaya çalışmışa benziyor bence.

Donanım, Kamera, Batarya

Yeni Iphone diger Iphonele nazaran 16 GB hafızayı geride bırakıyor. Şimdiki Iphone 32 GB hafızaya sahip. Yeni işlemci CPU tarafından yüzde 40, yüzde 50 attırılmış. Ayrıca Iphone 7 dört çekirdekli APPLE 10 fasion işlemcisi tarafından güç veriliyor.

Ram tarafından bir değişiklik yaşanmadı eski 2 GB Ram kullanılmaya devam ediliyor.

Kamera bakımından ise baya büyük değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz. EEE ne demişler Iphone 7 den de bu beklenir değil mi? Yeni Iphone artık OIS özelliğini artık Iphone de destekliyor. Ayrıca 12  megabiksel ön kameraya da sahip bu yeni kamera gençler arasında dahada popüler olmasını sağlamasını bekliyoruz.

Iphone 7 ayrıca daha büyük bir sensörede sahip. sensörünü 1/3 inç büuüklükten 1/2.6 inç büyüklüge erişti buda bize daha iyi bir görüntü kalitesiyle buluşturuyor. değişiklikler sadece ön kamera ile de sınırlı değil, ayrıca arka kamerada LED flaş yerine LED'li Trone tone kullanılmış.

Ayrıca daha büyük lenler Yeni Iphone da yer almakda eskisind kullanılan f/2.2 yerini eskilere bırakıp onun yerine f/1.8 açıklığa sahip lens kullanılıyor.

Batarya kullanımdaki artış ise pek fazla gözükmesede kesintisiz video seyretmede internet üzerinden 13 saat müzik dinlemede ise 40 saat ömür biçiliyor.

Iphone 7 teknik Özellikleri

Boyutlar:138.3x671.1x7.1 mm, 138 gram ağırlık

Batarya:1960 mAh

Kamera:12 mp arka kamera, 7 mp ön kamera( FULL HD video çekim)

Suya Dayanıklılık:IP67 sertifikası

İşletim sistemi: IOS 10

Depolama: 32 GB Hafıza/128 GB/ 256 GB

Bağlantı:802.11ac, NFC, bluetooth 4.2

Ekran:4.7 inç 1334x750 piksel çözünürlük, 1400:1 oranlı kontrast,wide color gamut

 

Ekim 19, 2016, 21:55 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 1 Yorum

  1. default
    Misafir 31 Ekim Pazartesi 09:24
    Teşekkürler teknoloji life
1

Yorum Bırak