Samsung Akıllı Telefonunda Dosya Gizleme

Bir başkasının görmesini istemediğiniz dosya yada resimlerinizi Samsung S5 modelinde bulunan Özel Mod sayesinde gizleyebilirsiniz. Çok kolay işlem sonrasında dosyalarınızı herkesten gizleyebilirsiniz.

Fotoğraf, Resim, Video, Mesaj vb. gibi özel bilgilerimizi korumamız gerekmektedir. Aksi takdirde telefonu bir yerde unuttuğumu zaman birileri karıştırabilir. Telefonunuzun başkası tarafından kullanıldığın şüphe mi ediyorsunuz ? Kimsenin görmesini istemediğiniz dosyaların başkası tarafından göründüğün mi şüphe ediyorsunuz ? 

Aşağıda bulunan adımları kendi cihazınızda kontrol ederek deneyiniz. Yoksa Play Store uygulamasını kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımlar Samsung S5'te yapılmıştır. Sizlerde bu adımları takip ederek cihazınızda bu özelliğin olup olmadığını kontrol ediniz. 

Samsung S5 cihazınızdan ayarlar kısmına daha sonra ise kişileştirme, Özel mod'a giriniz. 

Girmiş olduğunuz  bu yarlar kısmında karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Karşınıza çıkan bu ekranda ise Özel Mod ile gizleyecebileceğiniz dosyalar bulunmaktadır. Bildirimler kısmından Özel Mod'a tıklayarak istediğiniz zaman görünürlüğü açar istediğiniz zaman kapatırsınız. 

Yukarıda ki  adımları takip ederek istediğiniz dosyaları gizleyebilir, şifreleyebilirsiniz. Üstelik gizlediğiniz doya usb ile  cihazınızı bilgisayara bağladığınız amanda görünmeyecektir. Bilgisayarda gizlemiş olduğunuz dosyaların görünmesini isterseniz cihazınızı usb aygıtından sökerek Özel Mod'u kapatınız. Daha sonra usb kablosunu tekrardan bilgisayarınıza takar gizlemiş olduğunuz dosyaların tekrardan görünürlüğünü açmış olursunuz.

Bir Diğer Yöntem İse Google Play Strode Bulunan AppLock uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte  bir çok dosyanızı kilitleyebilir kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz.

 

Ocak 31, 2017, 20:00 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak