LG G6 İnceleme ve Çıkış Tarihi

LG nin yeni telefonu olan LG G6 sabırsızlıkla bekleniyor. Bakalım LG G6'da ne gibi özellikler var neler yok hep beraber inceleyelim.

Güney Kore firması olan istikrarlı ve gerçekten rakipleriyle kıyasıya yarışabilen LG yeni telefonu için gerçekten üst düzey özellikler ile 2017'ye damgasını vurmaya geliyor. Öncelikle en yeni olarak modifiye edilebilen donanım özellikleri ile gelen telefonda iki adet arka kamera mevcut. LG G5'te yaşanan hüsran gibi satışların bu sefer yaşanmaması için LG herşeyi yapmış.

Görünüm olarak 148.8mm uzunlukta 72.3mm eninde 8.3mm kalınlıkta bir telefon. Android 7 Nougat işletim sistemi kurulu olarak gelicek ve 5.7 inç olacak. 1440 x 2560 gibi çok yüksek bir çözünürlükte gelecek olan bu telefon ekranı gerçekten işe yarar olacak. Snapdragon 821 gibi güçlü bir işlemci ile oyunları kasmadan hızlı bir şekilde oynayabilirsiniz. Batarya kısmı ise çıkartılabilir olacak. Güçlü bataryaya sahip olacak LG G6 da batarya için ısı tahliye boruları konulmuş. Bunun nedeni hiç şühpesiz ki Samsung Note 7'nin başına gelen talihsiz serüvenler olsa gerek. Bu durum ise LG G6'yı daha güvenli hale getiriyor. Telefonun Türkiye fiyatı açıklanmadı fakat G5 2500 TL den satıldığına göre G6 da bundan bir tık üstüne satılacak. Yurt dışı fiyatı ise 500 - 600 dolar arası.

Snapdragon 821 ile LG G6 telefonunda piyasadaki güçlüyüm diye geçinen Google Pixel, Google Pixel XL and OnePlus 3T gibi telefonlardan daha iyi bir işlemciye sahip. Bu gücü en iyi şu şekilde açıklayabiliriz ki Google Daydream View sanal gerçekçilik oyunlarını rahatlıkla çalıştırabilir. G5'te 4GB RAM mevcut idi. G6 da ise 6GB RAM konulacağı düşünülüyor.

LG G6 çıkış tarihi 16 şubat olarak doğrulandı yazıyı yazdığımız bugünden itibarek son 17 gün kaldı. 

Ocak 30, 2017, 19:15 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak