iPhone 7 Nasıl Özellikler İle Geliyor

iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinin tasarımı artık değişecek.

Klasik iki yılda bir değişen iPhone tasarımı, beraberinde yeni özellikler de getirecek. Bazı konularda Apple rakiplerinin oldukça gerisinde. Bu yıl açıkların kapatılması bekleniyor. Tabii ki çok sayıda yenilik bekleniyor ancak bazı özellikler artık ihtiyaç boyutunda. Toplamda dört özelliğin sıradaki iPhone modelinde olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Toplamda dört özelliğin sıradaki iPhone modelinde olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

  • İlk beklenen detay iPhone ekranı ile ilgili. LCD ekrandan vazgeçmeyen Apple’ın artık AMOLED ekrana geçiş yapması bekleniyor. Daha az güç tüketimi ve daha ince yapısı ile AMOLED ekranlar hem iPhone kasası içerisinde daha az yer kaplayacak, hem de daha uzun pil ömrü sunulmasına yardımcı olacak. Ayrıca ekran çözünürlüğü tarafında da 1440 x 2560 yani QHD çözünürlük bekleniyor.
  • İkinci en önemli detay ise genel olarak cihazın piliyle ilgili. Hızlı şarj ve kablosuz şarj teknolojileri yaklaşık bir yıldır son derece yaygın şekilde Android tarafında kullanılıyor.
  • Yeni iPhone'larla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre yeni iPhone modellerinin ekranları dokunmatik olmayabilir. Zira 23 Mart 2015'te ABD Patent Enstitüsü'ne başvuran Apple, geçtiğimiz günlerde kullanıcının ekrana dokunmadan komutlar vermesine imkan sağlayan (yakın mesafeden harekete duyarlı şekilde çalışacak multi touch yüzeyler) teknolojinin patentini aldı.
  • Harekete duyarlı bir sistem üzerinde çalışan Apple'ın bu teknoloji sayesinde cihazların kullanıcının ekrana dokunmasına gerek duymaksızın, parmağın ekrana yakınlaştırmasıyla verilen komutları algılamasın önünü açması bekleniyor.
  • Özellikle akıllı cihazların kullanımında devrimsel bir yeniliğin habercisi olan bu özelliğin en önemli parçası kuşkusuz gelişmiş sensörler olacak.
  • Sızıntılarda oldukça iyi bir sicili bulunan Ming-Ci Kuo, şirketin iPhone 7’nin phablet versiyonu iPhone 7 Plus’da 3GB RAM özelliğine yer verebileceğini söyleniyor.
  • Bu gelecek yıl çıkacak olan modelin daha sağlam ve su geçirmez olacağı söyleniyor.
  • Söylentilere göre iPhone 7, şimdiye kadarki en ince iPhone modeli olacak.

 

Mart 31, 2016, 20:08 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak