Bluetooth ile Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Bluetooth ile telefonunuzu bilgisayara bağlayarak dosya gönderebilirsiniz. Bu gerçekten çok basit bir işlem.

Bluetooth teknolojisi ile yapabileceğiniz şeyler arasında Bluetooth ile telefonu bilgisayara bağlayarak dosya aktarımı müzik veya video aktarımı yapabilirsiniz. Bluetooth bağlantısı sayesinde kabloya ihtiyaç duymadan çok basit bir şekilde işinizi görebilirsiniz. Bu yazıda iphone dan bilgisayara resim atmayı yada bilgisayar dan iphone'a resim atmayı da göstereceğiz. Android içinde Bluetooth ile dosya aktarım işi hemen hemen aynı.

Telefondan Bluetooth'u açın ve bilgisayara geçin "Başlat Menüsü" açın ve "Bluetooth" şeklinde aratma yapın.

Eğer bilgisayarda Bluetooth açıksa direk cihaz bul yada cihazları taratı tıklayın ve telefonunuz ile eşleştirme yapın.

Herhangi bir dosyayı göndermek istiyorsanız bilgisayardan üzerine sağ tıklayıp "Gönder >> Bluetooth aygıtı" kısmına gelin.

İşte bilgisayardan telefona dosya aktarımı bukadar kolay.

Telefondan Bilgisayara herhangi bir dosya göndermek istiyorsanız. O dahada basit Aktarmak istediğiniz dosyayı seçip "Paylaş >> Bluetooth" daha sonra bilgisayara gönderebilirsiniz.Bu şekilde her iki yönde de gönderim yapabilirsiniz. Kaçırmadan şunuda belirtelim ilk bağlanırken bazı cihazlar kod doğrulaması isteyebilir ekranda zaten ne yapmanız gerekenide anlatırlar. 

Bluetooth teknolojisi mağlesef telefonlar da genellikle 10m. Dosya aktarımı yaparken 10m den fazla uzaklaşırsanız bağlantı kopabilir. Notebook'tan Notebook'a Bluetooth bağlantısı yeri geliyor 70m 80m lere kadar çıkabiliyor ancak telefonlarda 10m yi aşanı görmedik mağlesef.

Şubat 8, 2017, 11:25 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak