Android'de Numara Engelleme

Android'de istenmeyen, rahatsız eden veya sapıklık yapan kişileri Android'de nasıl engellersiniz ?

Yukarıda bahsettiğimiz veya herhangi başka bir nedenden ötürü belirli numaraları engellemek isteyebilirsiniz. Bu herkesin başına gelebilecek çok önemli bir mesele. Ülkemizde özellikle bayan kullanıcıların telefon numaralarını herhangi bir yerden bularak rahatsız eden bir çok sıkıntılı insan mevcut. İşte bu tarz sıkıntılı insanlar için kalıcı ve etkili olarak numaraları engellemenize yarayan çok başarılı uygulamalar mevcut işte bu uygulamaları sizeler için listeledik. Ayrıca Android'de numara engellemek için yapabileceğiniz uygulama kullanmadan yapabileceklerinizi de yazdık.

Uygulamasız Android'de Numara Engelleme

Bu gerçekten basit ve köklü bir çözüm çoğu kişi bunu zaten biliyordur fakat biz yinede yazdık. Aramalar kısmına gelerek numara üzerine uzun süreli hafifçe dokunuyorsunuz. Çıkan menüden ise "Numarayı Engelle" seçeneğine dokunun. Bunu yaptıktan sonra artık o numaradan bir daha çağrı alamayacaksınız. Ayrıca Engellediğiniz numaradan gelen kısa mesajlarda hemen silinecektir. 

Anlattığımız durum Android sürümüne veya üreticinize göre değişiklik gösterebilir.

Eğer daha kapsamlı bir engelleme ve aynı zamanda daha fazla özellik istiyorsanız uygulama kullanmak zorundasınız. İşte bu uygulamalardan en iyileri.

Truecaller

Bu uygulama gerçekten bu iş için yapılmış ve kesinlikle profesyonel bir kullanım sunuyor. Truecaller kurmanız için öncelikle bir hesap oluşturmalısınız. Bu uygulamanın en sevdiğim kısmı diğer kullanıcıların engellediği numaraları ve neden engeleldiklerini görebiliyorsunuz. Block sekmesine giderek diğer kullanıcıların engellediği numaraları engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda diğer güzel bir özellik alan konu engellemesi. Egellemiş olduğunuz alan kodu ile arayan hiç bir numara artık sizi rahatsız edemeyecek. Kısa mesajları engellemek için ayrı bir uygulama geliştirmişler Truemessenger isimli olan bu uygulamayı ve Truecaller isimli uygulamayıda indirip rahatsız eden kişilerden kurtulabilirsiniz.

Call Blocker Free

Engellemeleri beyaz liste ve kara liste gibi kategorisel bir şekilde engelleme yapabiliyorsunuz. Bu kategorileri ise kendiniz neyi engellemek istiyorsanız uygulama ayarlarından seçebiliyorsunuz. Yani bir çeşit gruplama mantığı diyebiliriz. Call Blocker Free ile isteğiniz kişiden gelen aramaları kabul etmek ve istemediğiniz kullanıcıları engellemek için kullanabilirsiniz. Dilerseniz sadece sizin istediğiniz kişiler sizi arayabilir.

Şubat 27, 2017, 11:23 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak