Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım ?

Eğer ki bir Android Telefonunu kullanıyor iseniz veya tablet kullanıyorsanız zaman zaman her elektronik cihazlarda olduğu gibi farklı farklı problemler ile karşılamaktayız. Hiç bir teknolojinin sorunsuz bir şekilde çalışması mümkün değildir.

Bu nedenle cihazımızda bir çeşit arızalar meydana gelmektedir. Çoğumuz bu sorunlar sonucu teknik servise başvurmaktadır. Android telefon veya tablette en çok karşılaştığımız durum ise Android cihazım Neden açılmıyor sorunlarıdır.

Cihazınızın açılmama sebebi donanımsal bir arızadan meydana gelmektedir. Yazılımsal sorunlarda ek olarak meydana gelmektedir. Eğer ki cihazınızın bataryasının ömrü dolmuş ise cihazınıza yeterli kadar güç verememek demektir. Bu sorunlar donanımsal olduğu içinsizin yapabileceğiniz tek bir şey var oda Teknik Servise başvurmaktır. Eğer ki cihazınızın sorunu donanımsal ise ve garanti dahilinde ise cihazınızı Teknik Servise vermeniz en doğrusu olacaktır. Eğer ki cihazınızın bataryasını söküp taktığınız zaman veya şarja bağladığınız zaman ve güç tuşuna basılı tuttuğunuz halde sorun devam ediyorsa yazılımsal olma ihtimali bulunmaktadır. Kimi zaman cihazınızın güncelleme yaptığınız halde açılmıyor olabilir. Bazı servis yada uygulamalar açılmasını engellemektedir. İşte bu sorunda sizlere birazdan anlatacağımız Android Sorunlarını Giderme Şekli ve yöntemi ile sorununuzu çözümü olabilir.

Cihazınız açılmadığı zaman Android bootloader adı ile bilinen Android Servis ekranını çalıştırarak ve farklı seçeneklerden faydalanarak cihazınızın sorununa çare bulabilmektesiniz. İlk önce bu servis ekranını açmak için cihazınızı komple kapatınız. Daha sonra Belli tuşlara basmanız gerekmektedir. Aşağıdaki gibi tuşlara tıklayınız.

  • Ses Arttırma Tuşu+ Ses Azaltma tuşu- Güç tuşuna aynı anda basınız.
  • Daha sonra ise Ses artırma Tuşu+ Güç Tuşuna basınız.
  • Tuşlarımız ise Ses Azaltma + Güç Tuşuna basınız.
  • Home tuşu+ Güç tuşuna basınız.
  • Ses kontrol tuşlarının birine ve ya ikisine birden+
  • Güç tuşuna basınız Ses kontrol Tuşundan birisine veya ikisine birden+Kamera Tuşuna basınız.

Eğer ki Anlattığımız gibi Tuş kombinasyonları işinizi görmedi ise üzülmeyin arama motoru üzerinden cihazınızın modeli ve recovery mode aramasını yapınız. Arama motoru değimiz Google'dir. Cihazınız açılmadığı zaman servis modun da ilk olarak "Normal Boot" seçeneğine tıklayınız ve cihazınızı açmayı deneyiniz. Bu önermiş olduğumuz Güncelleme hatalarında sorunlarımıza çare olabiliyor.

Eğer ki bu sıkıntınıza çare olamadıksak bir diğer yöntem ise Telefonunuzu Fabrika ayarlarına çeviriniz. Fakat Fabrika ayarı demek telefonu sıfırlamak demektir. Özel dosyalarınız, İndirdiğiniz uygulamanız, Mesajlarınız, Telefon hafızasına kayıt edilmiş numaralar komple silinecektir. Bu nedenle Telefonunuz açıldıktan sonra sorununuz giderildikten sonra bu tip sorunlara karşı tedbir olarak telefonunuzu yedekleme uygulaması ile yedekleyiniz. Fabrika ayarı yapsanız bile yedekleme sistemi sayesinde duracaktır. 

Cihazınızın fabrika ayarlarına döndürmek için ses tuşları ile güç tuşuna aynı anda basarak cihazınızı yeniden başlatınız. Eğer ki cihazınızın Problemi bir yazılımsal sorunu ise Sorununuz bu yöntemler ile çözülecektir.

Ocak 27, 2017, 19:45 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak