Android Telefonlarımızda Olması Gereken 13 Uygulama

Akıllı telefonlar çıktı çıkalı uygulamalar patladı. Öyle ki uygulama artık piyasası olan bir işletme. Fakat maalesef yararlı olan uygulamalar gibi zararlı olanları da var. Şimdi size android için en güzel uygulamaları listeliyoruz.

1- Chrome

Masaüstü yada  Laptoplarda olması gereken bu internet tarayıcısı android cihazımızda da olması gerekmektedir. Hızlı ve  veri tasarrufu sağlanmasından dolayı bir çok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Chrome tarayıcısının sesli arama yapma özelliği ile yolculukta iken daha rahat bir şekilde arama yapabilmekteyiz. 

2- Facebook

Herkes tarafından en çok sevilen Sosyal medya Platformudur. Hatta herkesin neredeyse onunla yatıp onunla kalmış olduğu bir Sosyal platformdur. Bilgisayarda rahatlıkla internet tarayıcınızdan Facebook'a girebilirsiniz. Fakat Android uygulama'da rahat bir şekilde Facebook kulanmamız için Play Store'den bu uygulamayı indirmemiz gerekmektedir. Bilgisayarınızda  yapmış olduğunuz bütün işlemleri  aynı zamanda  Facebook kuygulamasında da yapabilmektesiniz. 

3- Messenger

Artık android cihazlarda  Faceooktan gelmiş olan mesajlarınızı okumak yada  cevaplamak için bu uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde daha zor bir şekilde mesajlarınızı görebilmektesiniz. Tüm Facebook kullanan kullanıcılar Mesenger uygulamasını da  kullanmaktadır. 

4- Whatsapp Messenger

Dünyaca en ünlü mesajlaşma uygulamasıdır. Önceleri SMS,MMS yolu iler mesajlaşabilir, resimlerimizi gönderebilmekteydik. Fakat bu uygulama ile  mesajımızı, videomuzu, ses kaydını dahi gönderebilmekteyiz. Uygulamayı kullanmamız için gerek en önemli gereken şey internetimizin olmasıdır. 

5- Twitter

Facebook kadar en popüler bir  sosyal medya ağı olan Twitter'de hesabınıza bağlanarak paylaşım yapabilirsiniz. Fakat Facebooktan farklı özellikleri bulunmaktadır. Facebook uygulamasında  paylaşımlarınızı uzun bir şekilde yaoabilirken Twitterde 140 karekteri sınırı bulunmaktadır. Bu sınırı aşma im kanınız bulunmamaktadır. 

6- Swarm

Dünyada en çok kullanılan yer bildirim uygulamasıdır.  Bu uygulama sayesinde yer bildirimi yaparak kiminle aynı mekanda  olduğunuzu görebilmektesiniz. Sizinle aynı  mekanda bulunan kişilere  arkadaşlık isteği gönderebilir mesaj atabilirsiniz. 

7- Tango

Bir çok kişinin görüntülü konuşma ihtiyacını karşılayan kaliteli bir uygulamadır. Arkadaşlarınız ile fotoğraflarınızı paylaşabilir ve görüntülü arama yapabilirsiniz. 

8- YouTube

Dünyada en ünlü  video paylaşım ve video izleme platformudur. Android cihazınıza bu programı indirerek daha rahat bir şekilde videolar izleyebilir müzik dinleyebilirsiniz. 

9- Retrica

En çok kullanılan fotoğraf çekme ve paylaşma uygulamasıdır. Çekmiş olduğunuz fotoğraflara en güzel efektleri vererek düzenleyebilir ardından paylaşabilirsiniz.  Fakat  bütün filtre özelliğini kullanmanız için ücret ödemeniz gerekir.

Ocak 26, 2017, 10:10 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak