Nikon Keymission 360 İnceleme

Bu kamerayla ilgili ilk söyleyeceğim kelime gerçekten olağanüstü olduğu... Nikon Keymission 360, kesinlikle yılın ürünü olmaya aday. 360 derece çekim yapabilen bu kamera ilgimizi fazlasıyla çekti.

Bu kamerayla alakalı bir yazı kaleme almaya karar verdik. Çünkü hem tam anlamıyla bir aksiyon kamerası hem de 360 derece kayıt yapabiliyor. Özellikleri de kendisi kadar harika. Bildiğiniz gibi GoPro, son zamanlarda ürettiği sıra dışı ürünler ile piyasayı altüst etmişti. Bu sebeple birçok taklidine daha ucuz fiyatlara rastlayabiliyoruz. Birçok Çinli üretici, GoPro'yu görünüm olarak birebir taklit ettiler. Peki ya kalite? Nikon’un bu makine ile bize söylediği ise tam olarak şu; ben daha geniş kapsamlı bir makine yapayım ve böylece piyasadaki tüm taklitleri öldüreyim. İşte Nikon Keymission 360. Kesinlikle GoPro'dan kat ve kat daha kaliteli bir ürün…

Nikon Keymission 360 Özellikleri

Özelliklerine gelecek olursak: 2 adet 21 Megapiksel algılayıcı ile donatılmış ve tam 4K çözünürlükte 360 derece kayıt yapabilme kabiliyetine sahip. Aksiyon dediğinizde aklınıza gelebilecek en önemli ürünlerden biri Nikon Keymission 360. Aksiyon demişken 2m'ye kadar düşmeye dayanıklı. 30 metreye kadar da su geçirmiyor ve donmaya da son derece dayanıklı. Wi-Fi, NFC, ve Bluetooth desteği gibi daha pek çok özelliği var.

360 Derece Video Kaydı

360 derece video kayıtlarından bazılarını mutlaka Youtube'da görmüşsünüzdür. Bu kayıtlar sanki siz oradaymışsınız gibi sizin gözünüzden video çekiyor, sağa sola çevrilip etrafı izleyebilmenizi sağlıyor. Nikon Keymission 360 ile çektiğiniz videoları Google Cardboard ile ya da farklı başka bir sanal gerçekçilik ile izleyebilirsiniz. Bu kameranın aksiyon kamerası olmasının temel sebeplerinden birisi ise titreşimi neredeyse hiç hissettirmemesi. Titreşim olayı biz aksiyon severler için çok önemli.

Nikon Keymission 360 şarj konusuna gelecek olursak: Kamera ile fotoğraf çekiminizde 230 fotoğraf, video çekiminde ise 1 saat 10 dakika aralıksız çekim yapabiliyorsunuz. Artık acı ama gerçek kısımlarına bir göz atalım: Fiyatı tam 3000 TL. Her ne kadar fiyatının hakkını verse de bizce biraz daha ucuz olduğu zamanlar alınabilecek bir ürün. 

Aralık 21, 2016, 11:59 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak