Lenovo Yoga Book Tablet Aynı Zamanda Not Defteri

Lenovo'nın Yoga isimli tableti elektronik not defteri olarak kullanılabiliyor. Karşınızda Lenova’ nın hem tablet hem de not defteri olabilen yeni nesil ürünü Yoga Book.

Kendinize havalı bir tablet arayışı içerisindeyseniz Lenovo' nın bu yeni nesil tabletine bir göz atmalısınız. Yoga Book tabletin bir tarafı 10.1 inç dokunmatik ekran iken, diğer tarafı hem dokunmatik klavye hem de defter olarak kullanılabiliyor. Klavye istediğinizde ise iç kısımdaki ledler sayesinde cihaz klavyeye dönüşüyor. Sizce de Lenova güzel bir özellik geliştirmemiş mi?

Lenovo Yoga Book'u Defter Olarak Nasıl Kullanırız?

Yukarıda da anlattığımız gibi klavye tarafını döndürüp üzerine bir adet tablet büyüklüğünde not kâğıdı alıp tabletin üzerine koyduğunuzda artık o sizin not defteriniz oluyor. Hemen kızmayın, kötü bir espri yapmadık. Üzerine koyduğunuz kâğıda ne yazarsanız ya da ne çizerseniz çizin tablet bunu hemen kendi hafızasına alıyor. Yoga Book kesinlikle öğrenciler için hazırlanmış bir ürün. Not tutmak ve tuttuğunuz notu arkadaşlarınızla paylaşmak çok kolay ve keyifli hale gelecek. Yoga Book'ta bulunan özel yapay zekâ’ya sahip program sayesinde siz yazdıkça cihaz sizin el yazınızı tanımaya başlıyor. Aynı zamanda sözcük önerilerinde de bulunuyor. İşletim sistemi olarak ise Anroid ve Windows sürümleri mevcut.

Tabletin yanında Book Sleeve denilen bir kılıf, Ink Tip isminde 3 adet kalem ve yedek kâğıt veriliyor. Tablette Intel Atom işlemci kullanılmış. Bu da tableti gayet verimli bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Hoşunuza en fazla gideceğini düşündüğümüz özelliği ise Lenovo'nun Yoga serisi tabletleri için yapmış olduğu mükemmel mimaride menteşe sistemi. Bu menteşe sistemi sayesinde diğer notebooklarda bulunan menteşe sıkıntısı da ortadan kalkmış oldu. 
Lenovo'nın Yoga Book için istediği fiyat şimdilik 499 dolar civarında geziyor. Ancak ilerleyen günlerde fiyatının biraz daha düşeceğini tahmin etmek zor değil. Düşük fiyatlı haliyle ülkemizde de satışa sunulur mu? Bu soruya yanıt vermek için henüz erken gibi!

Aralık 10, 2016, 15:00 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak