Kablosuz İnternetler Artık Daha hızlı Olacaklar

Teknolojik gelişmeler her yönde ilerlerken kablosuz internetlerde de bir ilerleme ve bir gelişme bekliyorduk. Ve sonunda da geldi. Gelin WİGİg'i tanıyalım.

Günümüzde teknolojik gelişmeler son hızda devam ediyor ve bu gelişen teknoloji ile birlikte kablosuz internette de bir gelişme sonunda oldu.

Yakın gelecekte şu an kullandığımız kablosuz internetlerin yerini daha gelişmiş teknolojik etkilere sahip kablosuz internet kullanılacak. Aynı zamanda da bu kablosuz internette VR teknolojiside kullanılacak. Harika değil mi ?

WİGİg ile birlikte artık telefon, tablet, bilgisayarlarımız artık daha hızlı olacak. bu hız sadece bu teknolojik aletlerde değil aynı zamanda sanal gerçeklik de etkilenip hız 2 ye çıkacak. Şimdiki teknoloji ile internet hızınız yeterli gelebilir ama zamanla bunlarda yeterli gelmeyecektir. Fakat hızı artarken hemen hemen erişebilirlik aynı kalacak hemen hemen 33 metre kadar olacak. Hızı ise 4,5 Gbps hızına sahipken yeni teknoloji ile bu hız hemen hemen 8 Gbps kadar olacak. Bunların yanı sıra VR de kullanılacak. 

Şimdi siz belki de VR nedir diye düşünüyor olabilirsiniz onada açıklık getirmek isterim. VR; sanal gerçeklik olarak bilinmekte ve 3D boyutludur. Bu teknoloji şimdilerde bir çok eğitimlerde kullanılmakla beraber aynı zamanda ise eğlence için kullanılmakdadır. Yani hayatımızın her yanında fayda sağlayan bir teknoloji.

Ekim 27, 2016, 10:38 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak