iPhone 8 Nasıl Görünecek

Apple ın bir sonraki telefon modeli olacak olan iPhone 8, eski sürümlerden özellikle de iPhone 7’den tamamen farklı ve çok daha modern görünecek.

Maalesef Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da beklediği ilgiyi göremedi. Hatta bir miktar da zarar etti. Üstüne bir de iPhone 7 lerin patlama söylentileri çıktı ve bu söylentiler bile firmayı yıpratmaya yetti. Şu sıralar ise Apple, iPhone 8 e büyük umut bağlamış durumda. Tüm teknoloji yazarlarının ortak kanısı, iPhone 8’in önceki tüm iPhone’ lardan daha farklı bir görünümde, daha hızlı ve daha görkemli olacağı yönünde.

iPhone 8’in Ekranı Nasıl Olacak? 

iPhone 8’ in kavisli bir AMOLED ekranı olacağını zaten biliyoruz iPhone 8'in ekranının çok daha büyük olacağı ve yüksek çözünürlük destekleyeceği de konuşuluyor. AMOLED kullanımı her ne kadar çoğu eleştirmen tarafından eleştiriliyor olsa da Apple’ın bu ekranı tercih etme ihtimali oldukça yüksek. iPhone 8'in ekran boyu ise 5.0, 5.5, 5.7 inç boyutlarında olabilir. Bu boyutların söylentisi normal görünüyor çünkü çoğu kullanıcının isteği bu yönde. Eğer daha büyük bir ekran tercih edilirse muhtemelen QHD panel kullanmak zorunda kalınabilir.

Taiwan’daki toplantılarda iPhone8'in home tuşunun çıkarılacağı, bu sayede daha geniş bir ekran sunacakları konuşulmuş. Bunun yerine ise Apple Touch ID getirilebilirmiş. Apple Touch ID hakkında henüz yeterli bilgiye sahip değiliz. Apple'ın blog yazarı "John Gruber" bu iddiayı ortaya atan ilk kişiydi. Ayrıca görünen o ki; hoparlör de dâhil olmak üzere tüm etkileşim elemanları cihazın arka yüzeyine monte edilecek. Bu nasıl bir kullanıcı deneyimi olur bilinmez ancak bekleyip görmek en doğrusu olacaktır.

iPhone 8 in çıkış tarihini zaten burada açıklamıştık bakınız.

iPhone 8 Kamerası

Şimdilik kesin olan şu ki; iPhone 8’in kamerasında 3D olarak efekt hazırlayabileceğiz. Apple’ın bu konuda LG ile çalıştığı söyleniyor. Fakat hala daha iPhone 8'in ne kadar güçlü bir kameraya sahip olacağı belli değil. iPhone 7'nin kamerasının 7MP olduğunu düşünürsek çok fazla şey beklemek doğru olmayabilir. Sanal gerçekçilik için de bir kaç adım atılması bekleniyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ın çift lensli olabileceği de yine söylentiler arasında. Yazarların ortak öngörüsü ise kamera gücünün 12 MB olabileceği yönünde. Bu güç, kullanıcıları ne kadar tatmin eder? Bilinmez!

Kasım 30, 2016, 11:20 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak