Google Daydream View İncelemesi

Uygun fiyatlı sanal gerçekçilik (VR) mi arıyorsunuz. İşte Google Daydream View incelememiz sizin için.

Google Daydream View kesinlikle android telefonlar için yaratılmış sanal gerçekçilik için bir numara bir ürün. Özellikle Google Pixel ve Pixel XL için yapılmış olan bu sanal gerçekçilik aleti size diğer VR lerden daha çok iyi gelicek. Google Daydream View dışındaki kumaş yüzey sayesinde çok daha rahat bir kullanım sunuyor. 

 

Belki de plastikten yapılmış Samsung Gear VR ve Alcatel VR arasındaki en büyük fark Google Daydream View in kumaş kaplama olması. Ancak kumaş olmasının tek bir dezavantajı var oda çok oyun sırasında çok ısınan telefonların biraz daha fazla ısınmasına yol açabilir. Ancak konfor kesinlikle buna değer diye düşünüyorum. Ayrıca google ın bu yeni VR si diğer tüm sanal gerçekçilik aygıtlarından daha ucuz gelicek. 

Eğer diğer VR lerden satın almadıysanız kesinlikle size önerim Google Daydream View i bekleyin. 

Çıkış Tarihi ve Fiyatı 

Fiyatı ise 80 $ civarında türk lirası olarak ta 300 tl civarı olur diye düşünüyorum. Google Daydream View ın diğer VR ürünlerine kıyasla kesinlikle gülünç bir fiyatı var. Çıkış tarihi 10 Kasım yani dün piyasaya çıktı. 

Kullanım Kolaylığı ve Tasarım

  • Kumaş tasarım.
  • Çok şık görünüm.
  • Kullanımında çok ışıklı ortamlarda çerçeveden ışık sızmaları olabiliyor.

Kumaş rengi olarak barut, kırmızı ve kar beyazı seçimleri var.  

Google Daydream VR ayrıca bir uzaktan kumanda ile geliyor. Bluetooth üzerinden bağlanan bu kumanda üzerinde 4 düğme mevcut ve bir dokunulabilir alan mevcut. Oyununuzu oynadıktan sonra kumandayı Google Daydream VR in içerisine koyabilirsiniz.

 

Kasım 11, 2016, 06:57 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak