En İyi Pil Ömrü Lenovo P2 İnceleme

Lenovo telefon sektörüne girdiğinden beri hep ortalamalarda gezdi fakat kendini teknoloji olarak sürekli geliştirmek tende geri durmadı. İşte en uzun pil ömrü olan Lenovo P2 karşınızda

Öncelikle pil ömrünü karıştırmassak Lenovo P2 kesinlikle ortalama bir telefon. Hazır pil demişken pili tam 5100 mAh boyutunda devasa bir pil. işin güzel yanı pil büyük ama telefon gayet şık ve ince. Lenovo P2 eski telefon ile karşılaştırıldığında çok daha iyi bir telefon oalrak karşımıza çıkıyor. Telefon 189 gram ağırlığında ayrıca kutudan bir de koruma paneli çıkıyor. Bu panel sayesinde telefon biraz daha büyük gösteriyor fakat maximum korunma sağlıyor. 

Telefonda gri ve altın renkler gibi iki adet renk seçimide mevcut. Benim özellikle çok sevdiğim bir tarafıda 2. sim kart yerine 256 GB'a kadar yükseltilebilir hafıa kartı kullanılabilmesi. Bu gerçekten çok güzel düşünülmüş. Çünkü bir çok insan 2. sim kartını kullanmıyor bile. Telefonun üst kenarına konumlandırılmış kulaklık girişi tüm kullanıcıların sevebileceği bir yerde. Telefonun altında ise usb girişi mevcut aynı zamanda şarj olarak da kullanılabiliyor.

Telefonun sol tarafında ise telefonu pili hiç bitmesi isteyenlerin açmak isteyeceği ufak bir anahtar mevcut. Bu anahtarı kullandığınızda telefon pilin bitmemesi için elinden geleni yapıyor. Lenovo P2'nin sağ kısımında ise ses tuşları var. Ses tuşların tasarıma çok uygun görünüyor. 

Android 6.0 Marshmallow kullanılan Lenovo P2 hemen akabinde Android 7.0 güncellemeside alacak. Telefonda 4 GB ram bana göre çok yeterli. Ayrıca 32 GB hafıza da her işimizi görüyor. 8 çekirdekli Snapdragon 625 işlemcisi telefonu çoşturmuş durumda. Lenovo P2 kamerası dışındaki herşeyi biz teknolojilife olarak beğendik. 

Lenovo P2 ülkemizde 1600 lira cıvarında satılıyor bu fiyatı çokta haketmiyor. Bende 1400 lira cıvarında satın alınabilir.

Mart 1, 2017, 11:14 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 1 Yorum

  1. default
    Misafir 28 Kasım Salı 18:25
    şuanda kullandığım telefon lenovo gayet iyi bence
1

Yorum Bırak