Casper VIA G1 Plus Teknik Özellikleri

Casper markasının üst seviye telefonları arasında yer alan Casper VIA G1 Plus modelinin merak ettiğiniz teknik özelliklerini sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Telefonda bulunan teknik detaylar ve bu telefonda bulunan bütün özellikleri en ince ayrıntısına kadar incelemek istiyoruz.

Fiyat olarak ülkemizde Bin 400 TL’ye satılan bu telefon üst seviye telefonlarda bulunan birçok özelliği barındırmaktadır.

Casper VIA G1 Plus Ekran özellikleri

Ekran boyutu olarak 5.99 inçlik bir boyut kapasitesi olan Casper VIA G1 Plus modeli büyük ekran severlere hitap eden bir telefon olarak dikkat çekmektedir. Ekran çözünürlüğü konusunda ise biraz zayıf kalan bu telefonun 720 x 1440 Piksel ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. 269 PPI piksel yoğunluğu bulunan teflonda IPS LCD ekran tercih edilmektedir. Ekran gövde oranında ise telefonun % 76.56’lık bir kullanım alanı bulunaktadır.

Casper VIA G1 Plus batarya özellikleri

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen batarya sorununa Casper markası bu telefonda bir çözüm üretmiş gibi duruyor. Batarya olarak 3000 mAh kapasitesinde özelliği bulunan bu telefon ile 32 saat bekleme süresi gerçekleştirebilirsiniz.Bataryası değişmeyen bu telefonun şarj tipi ise Micro-USB’dir.

Casper VIA G1 Plus kamera özellikleri

Geçtiğimiz günlerde ön kamerası 20 MP çözünürlüğe sahip olan telefonu tanıtan Casper markasının Casper VIA G1 Plus modelinde ön kamera yine başarılı bir çözünürlük ile gelmektedir. 16 MP ön kamera çözünürlüğü bulunan bu telefonun, arka kamerasında ise 13 MP çözünürlüğe sahip olan bir kamerası bulunmaktadır.

Casper VIA G1 Plus temel özellikleri

Yonga seti olarak telefonda tercih edilen set Snapdragon 425’dir. 1.4 Ghz CPU frekans hızı bulunan telefonun 3 GB RAM kapasitesi dikkatleri üzerine çekmektedir. Dahili depolama alanında ise 32 GB’lık bir kapasite ile kullanıcıların karşısına çıkan Casper VIA G1 Plus modelinin SD kart desteği de bulunmaktadır. Antutu testlerinden aldığı 37.000 Binlik puan ise oldukça başarılı olduğunu bizlere göstermektedir.

Android işletim sisteminin bir önceli sürümü olan 7.1.2 ile gelecek olan telefon özellikleri ve fiyatı bakımından alınmaya değer telefonlar listesinde yer almaktadır.

Aralık 6, 2017, 12:52 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak