Yürürken Elektrik Üretmek Artık Mümkün!!!

İngiltire'deki Bird Caddesi teknoloji caddesi olma yolunda ilerlemeye başladı. Haberin detayları sitemizde...

Teknoloji caddesi "Bird"

Londra da bulunan bu cadde büyük teknolojik bir adım olarak nitelendirebilir. Bu cadde aynı zamanda günümüzün ilk akıllı caddeside olacak gibi de duruyor. bu teknolojinin yapılma amacı trafiksiz bir dünya ve sağlıkla yapılan alışveriş sunyor bizlere. Bu teknoloji sayesinde alışverişlerimiz sayesinde hem trafik ve bunaltıcı alışverişten kurtulmuş olacağız aynı zamanda da yürüyerek de elektirik ve enerji üretmiş olacaklar.

Geleceğin bir nevi High Street'i olarak da kabul edilecek bu teknoloji aynı zamanda çevre kirliliğini önleyecek nitelikte olması bekleniyor.Bu teknoloji yapacak olan şirketin, V3 panelin üçgen şeklinde olan parçalardan oluşmaktadır aynı zamanda bu panellerin aynı zamanda da 500 mm kenarlarıda bulunmakta. Yürüyüşlerle elektrik üretecek olan sistem 5W'lık enerji üreteek şekilde üretilmiştir. Bir nevi kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürmek üzere sistem kurulmuştur.Bu sistemin güç kayanğı ise yine pratik bir düşünce ile sokak lambalarından yararlanılacak. Bu sistem ayrıca yayaların fazla olduğu kısma yerleştirilecek ve bu sisem sayesinde çevrenin değerini bilerek kaliteli zamanlar geçirebileceğiz.

bu cadde aynı zamanda gelecekteki bu tarz çalışmalar içinde pilot proje olma yolunda da ilerleyecek. bu projenin başarısı diğer bölgeler için aynı zamanda ise diğer bölgelerin başarılı olup olmayacağını dabelirleyecek gibi. İnsanların fazlalığı piezoelektirik açısından bir çok farklı enerjinin karşılanmasını da sağlayacak.

 

Temmuz 5, 2017, 21:46 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak