Youtube’da Önemli Değişik Meydana Geldi!

Hiç tartışmasız dünyanın en iyi ve en büyük video paylaşım platformu olan Youtube kullanıcılarına güzel bir haber duyurdu. Youtube videolarında bulunan ek açıklamalar kısmının ne zaman kaldırılacağını açıklamış durumdadır.

Kullanıcıların sinirini hoplatan içerik açıklaması youtube tarafından kaldırılacak. Geçtiğimiz günlerde zorunlu reklamların da kaldırılacağını açıklayan Google youtube e k açıklamalarında 2 Mayıst’a kaldırılacağını açıkladı.

 

Ek Açıklamalar Nedir ?

Youtube 2008 yılında ek açıklamalar ile tanışmıştır. İlk çıktığı zamanlarda izleyiciği bilgilendirmekteydi. Videoyu paylaşan kişinin video düzenleme yerinden videosunu uygun yada alakası olmayan şeyleri eklemesi sonucunda video izleyiciler bil hayli o kadar soğumuş durumdadır. Ekranı kaplayan bu açıklamalar izleyicinini videoyu görmesini tamamen engellemektedir. Ek açıklamaların kaldırılmasından sonra bu davranışından dolayı Youtube nasıl eleştirilecektir ?

Son zamanlarda ise izleyicinini sinirini bozmaktadır. 2 Mayıstan sonra video üzerine yada hiç bir yerine açıklama yazılamıyacaktır.

 

İzleyiciler ilk zamanlarda videonun ek açıklamasını okuyarak bir nevi az da olsa bilgilenmekteydi. Günümüzde ise ekranı dolduran ek açıklamalar izleyicilerin sinirini hoplatmaktadır. Hatta video izlemeyi bırakan ziyaretçilerin sayısıda bir o kadar artmış durumdadır. Durumu fark eden şirket Açıklama özelliğini kaldırarak izleyicilerine daha rahat izlenilmesini sağlamak amacı ile 2 Mayıs ta ek açıklamaların kaldırılacığını duyurmuştur. Artık izleyiciler ekranın tamamını kaplayan açıklamalar olmadan videolarını rahatlıkla izleyecektir.

 

 

 

Sizce Ek açıklamalar’ın kaldırılması iyi midir ? Yoksa Kötü müdür ?

 

Mart 20, 2017, 00:03 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak