Yıl: 2040 Ve Dünya Hayal Bile Edilemeyecek Kadar Değişmiş Olacak!!!

2040 yılında uzmanlar tarafından tahmin edilen bazı bilimsel ve teknolojik gelişmeleri açıklayacağız. Gelecekle ilgili merak edilen her şey bu yazımızda...

UzmanlarIn gelecekle ile ilgili bazı öngürüleri var bu öngörüleri en basit ifadeyle iki şekilde açıklayabilir ilk olarak  insanları dahada zeki hale getirecek yapay zekalar veya bu zeka ile birlikte bazı sorunlarda ortaya çıkacak ve insanlığın sonu mu gelecek.

Geleceklikle ilgili bu değişikleri hayal bile edemezken bu bilim adamları ve uzmanlar tarafından tahmin edilebiliyor. Ve bu değişiklikler tahminler doğrultusunda hayal gücümüzünde ötesinde olacak. Örneğin; Genetik mühendisliği kendini ileri taşıyacak ve her türlü hastalığın çözümü olacak. Hastalıklar ortadan kalktığı içinde insanlar daha uzun yaşayacak.Bunu  da şimdide hayal edebiliyoruz bu da gösteriyor ki bunu yaşayacağımız zamanlar an meselesi.

Peki bu gelişmeler ne kadarlık bir zamanda olacak. Uzmanlar bunun 24 yıl içerisinde gerçekleşeceğini söylüyorlar. Fakat bence yakın bir zamanda da olabilir. Zaten bilgisayarlarda şaşırtıcı bir zaman da daha da akıllı bir hale geliyor. Ve bu konuya daha bir çok örneklerde verebiliriz ilk olarak kendi kendine sürebilen arabalar mesela, ABD şirketi olan Teslanın bir çok arabasında bu özellik kullanılmakta. Araba 100 km/sa hızla arkasından gelen arabayı algılayıp şerit değiştirebiliyor ve bu araçların bir tanesi sürücüsünü bu yıl içerisinde öldürdü. Bu olaydan dolayı da Tessla şirketi teknoloji ile birlikte gerekli hataları düzelttiğini belirtti.

Birçoğumuz gelecekle ilgili bir çok hikaye mutlaka duymuştur. Mesela 1980'lerde ortaya çıkan bir japon fabrikası tarafından insanı yok edebilecek robotlar ortaya çıkacağı söylendi. Korkulan olmadı tabi ki fakat ona yakın teknolojik gelişmeler japonlar ve dünya tarafından ortaya çıktı. İnternet hızımız ise 2 yıl içinde 2 kat kadar bir hıza sahip olabiliyor ve bu gelişmelerden dolayıda 15 yıl içerisinde bir çok gelişmeninin olabileceği o kadar imkansız gelmiyor

Bu hızların büyük olacağını söylememizin nedeni ise 10 yıl içerisinde bilgisayar çağına girmemiz ve bir çok gelişmenin bu 10 yıl içerisinde olması bu sebeblerden dolayıdır  ki en büyük gelişmelerin ise 24 yıl içerisinde olabileceğinin söylenmesidir uzmanlar tarafından.

Bu gelişmeler şu an ki dünyamızın hali gibi her yerde aynı olmayacak fakat yoksulluk ve açlığa cözüm gelecek. Bu sorunların hepsi teknoloji ile çözüm bulunacak. Yapay zeka ile daha da ileri gidilip özürlülük durumu insan için tamamen ortadan kalkacak ve hükümetlerin yeni silahları yapay zeka olacak. Yani insandan kaynaklanan  bir çok hatalar ortadan kalkacak ve hayatlar daha iyi hale gelecek. Yani bu etkileri çok yakın bir zamanda görecegiz bir çoğumuz.

Ekim 31, 2016, 06:32 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak