Yeni Evinize 3D Model Çizimi Yöntemiyle Yerleşin!

Yeni bir eve taşınıyor olmak çoğu zaman mutluluk verir. Fakat sahip olduğunuz eşyaların yeni evinize sığıp sığmayacakları sorunu ve nasıl yerleştirilmeleri gerektiği problemi hepimizin keyfini kaçırmıştır.

Sırf bu yüzden yeni bir eve yerleşmek bir-iki hafta boyunca stres nöbetleri geçirmemize bile sebep olmuştur. Artık bu küçük problemi dert etmemize gerek kalmayacak. Nasıl mı? Açıklayalım…  

Yeni bir daireye taşınacağı zamanlarda bizimle aynı dertten muzdarip olan Mühendis Craig Broady, hem kendisi hem de bizim için pratik ve işlevsel bir metot geliştirdi.  Aynı zamanda bir 3D çizim firmasının çalışanı da olan Broady, geliştirdiği 3D çizim modeliyle kendisi kadar diğer pek çok insanın da yaşadığı probleme çözüm üretti.  Eğer el becerinize güveniyorsanız bu yöntemi biraz daha eğlenceli hale bile dönüştürebilirsiniz. Yeni evinizin gerçek ölçeklerinde bir minyatürünü karton plakalar üzerine modelleyerek de sorununuza çözüm üretmiş olacaksınız. Yetenekli mühendisimiz ise işini biraz daha garantiye almış.

Yazılım için bir iş arkadaşıyla beraber yeni evinin gerçek ölçülerindeki modelini bilgisayar üzerinde çizen Broady, ardından sahip olduğu eşyalarının gerçek ölçülerindeki modellerini de sisteme dâhil etti. Son olarak eşyaları kendi zevkine ve evin boyutlarına göre yerleştirdi.  Bu yöntem sayesinde yeni evine taşındığında sinirinin bozulmasına neden olan durumla da karşılaşmamış oldu. Her eşyanın yeri hazırdı ve yapılması gereken tek şey eşyaları yerlerine yerleştirmekti.  

Craig Broady’nin geliştirdiği bu harika fikirle artık biz de taşınırken yaşadığımız sıkıntılardan kurtulabiliriz. Üstelik eşyaların ölçülerini alırken yaşayabileceğimiz can sıkıntısı dışında son derece eğlenceli bir metotla… 

Aralık 25, 2016, 19:10 Tarihinde Yayınlandı
Kerem TabakYAZAR

Kerem Tabak

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak