Ünlü Youtuber Grubu Göz Altında

Ünlü Youtube kanalı olan "KAFALAR" yayınladıkları bir video yüzünden göz altına alındı. Haberin detayları sitemizde...

Ünlü bir youtube kanalı olan Kafalar grubu bir çoktakipçisi ve üyesi olan bir grup. Gençler arasında da çok fazla takipçisi olan grup şimdilerde sadece youtubu değil paylaştıkları video ile sadece sosyal medyayı değil tüm sosyal medyayı hatta polis ekiplerini bile harakete geçirdi. 

Son yayınladıkları videonun bu kadar ses getirmesini ise öncelikle size açıklamakla başlayalım. Kafalar grubu geçtiğimiz günlerde  "100 bin TL ile bir gün geçirmek" isimli bir video paylaştı. Videonun isminden anlaşılacağı gibi sitede bir gün içinde 100 bin TL'yi nasıl harçadıklarından bahsetmekte fakat tabiki burada bu yüzden göz altna alınmadı. Göz altına alınma nedeni bu parayı nasıl kazandıkları hakkında olduğu. Videoyu yapmadan önce ise bu videonun duyurusunu yapmak için bir video yapmıştılar. Bu yaptıkları ilk videoda ise asıl yapacak olacakları videoyu nasıl yapacaklarını açıklamışlardı. Bu videolarında “Çok büyük bir kupon yaptım. Eğer tutarsa 100 bin küsur TL kazanacağım.Şu anda bildiğim tüm totemleri yapıyorum. Sanal kumar sitesinden kazanılmış 120 bin TL... Kardeşlerim bu parayı var mısınız Kıbrısta’ta güzelce ezelim?” diyerek duyurmuştu. 

Bu parayı kazanıp aynı zamanda videosunu yapmışlardı ve bu videoyu 4 milyon 907 bin kişi tarafından da izlenmişti. Bu vidoyu izleyen polis ekiplerinden olan Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ise kumarın reklamını yaptıkları gerekçesiyle ünlü youtubelerları göz altına aldı. Göz altına alındıktan kısa bir süre sora ise grup kısa sürece serbest bırakıldı fakat soruşturma halen sürmekte. Ayrıca havalimanında yaptıkları konuşma ise  “100 bin TL’cik kazandım ve onu kardeşlerimle Kıbrıs’ta çatır çutur yemeye geldim” ifadelerini kullanıyor.

Şubat 11, 2017, 12:32 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak