Ünlü Şirketlerin Kartvizitleri

Bir şirket için kartvizit ölümcül derecede önemlidir. Bu nedenledir ki şirketler ilk açıldıklarında kartvizit bastırıp dağıtırlar. Bu doğrultuda sizin için dev şirketlerin ilk yıllarındaki bastırdıkları kartvizitleri göstereceğiz.

Gerçekten çok büyüyen bu şirketlerin kart tasarımları bizi etkildi. Özellikle Facebook'un ceo su Mark'ın kartviziti gerçekten olağanüstü. Belkide bu birden parlayan insanlar başarılarının bir kısmını bu kartvizitlere borçludurlar.

1. Facebook'un İlk Kartviziti ve Facebook'un Keşfedilme Tarihi

Facebook 2004 yıllarında ilk çıktığında sadece bir web sitesi idi fakat şuan Googledan sonraki gelen büyük bir sosyal paylaşım sitesi haline geldi ayrıca bir çok alanda teknolojik geliştirmelerde yapıyor. Öyleyki hergün milyonlarca insan Facebook ile ilgileniyor, Facebook'ta birşeyler paylaşıyor. Şirket merkezi Menlo Park, California dadır. Tabiki artık sadece facebook.com değil Whatsapp gibi daha birçok projeyi satın alarak geliştirerek bünyesine kattı.

  • Facebook Keşfedilme Tarihi: 4 Şubat 1998
  • Facebook Keşfeden Kişi: Mark Zuckerberg

2. Google'ın İlk Kartviziti ve Google'ın Keşfedilme Tarihi

Google Inc. günümüzde okadar büyük bir şirket ki kendi parası ile satın alabileceği ülkeler bile var. Google artık sadece bir internet sitesi değil dünyadaki internet trafiğinin %80 google tekelinde bulunuyor. Google'ın günümüzdeki ceo'su Sundar Pichai. Google'ın merkezi Menlo Park California'da fakat dünyanın bir çok yerinde ofisleri var. Şirket 1998 yılında kurulmasından bu yana 17 yıl geçti. Bu geçen 17 yılda Google ilk zamanlarda kendinden beklenmeyecek kadar çok yüksedi ve bu yükselme gerçekten hala daha devam ediyor. Google artık sadece keni ülkesi için değil tüm dünya için önemli bir şirket. Sanal dünyada bir çok iş onun tekeli ile ilerliyor.

  • Google'ın Keşfedilme Tarihi: 4 Eylül 1998
  • Google'ı Keşfeden Kişi: Larry Page

3. Apple'ın İlk Kartviziti ve Apple'ın Keşfedilme Tarihi

Steve Jobs; Apple dendiğinde akla gelen ilk kişi Steve Jobs dur. Şirketin kurucusu, ceo'su, yazılımcısı, tasarımcısı kısacası Apple'ın herşeyidir. Kendisi 5 Ekim 2011 de ölmesine rağmen şirket hala onun izinden gitmek için uğraşıyor. Kendisi sadece yaşadığı ülkede değil tüm dünyada son derece ünlü olan bir kişidir. Yaşamı ve şahsiyeti bir çok insana örnek olmuş, hakkında filmeler ve kitaplar çıkartılmış ve çıkartılmaya devam edilmiştir. Bir kaç yıllığına Apple dan ayrıldığında Next isimli başka bir şirket kurmuş daha sonra tekrar Apple'ın başına geçerek Next firmasını satın almıştır. 

  • Google'ın Keşfedilme Tarihi: 1 Nisan 1976
  • Google'ı Keşfeden Kişi: Steve Jobs

4. Microsoft'un İlk Kartviziti ve Microsoft'un Keşfedilme Tarihi

Bill Gates, dünyadaki en ünlü ve en iyi programcılardan birisi ve herşeyden önce girişimci, geleceği gören ve oldukça kurnaz bir adam. Öyleki internetin keşif sayılan 1980 lerdeki bir konuşmasında internetin bir kaç yıl içerisinde biteceğini hiç bir şekilde dünyaya yayılmayacağını ve yatırım alamayacak bir teknoloji olduğunu söylemiş, fakat kendisi şirketin neredeyse tüm kaynaklarını bu teknolojiyi araştırmaya geliştirmeye odaklamıştır. Microsoft denildiği zaman akla Bill Gates gelir. Şu anda dünyadaki her 10 bilgisayardan 9'u Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 gibi Microsoft'un keşfettiği yazılımları kullanıyor.

Bill Gates şuan sadece Microsoft'un değil aynı zamanda Tuberculosis and Malaria,Corbis Corporation, The Global Fund to Fight AIDS gibi daha bir çok şirketin sahibidir.

  • Microsoft'un Keşfedilme Tarihi: 4 Nisan 1975
  • Microsoft'un Keşfeden Kişi: Bill Gates

5. Disney Studios'un İlk Kartviziti ve Disney Studios'un Keşfedilme Tarihi

Disney Studios, dünyanın ilk karikatür ve animasyon şirketidir. Walt Disney ve Roy O. Disney tarafından 1923 yılında kuruldu. Türkiye Cumhuriyeti kadar eski olan bu şirketi bugün hala dünyanın en büyük medya şirketidir. En ünlü karakterlerden olan Mickey Mouse 1928 yılında çıkmıştır. Günümüzde Disney Studios'un yıllık geliri bir çok ülkeden daha fazla olarak 25 milyar doları aşkın ve bir çok televizyon ve radyo kanalının sahibi.

 

Ocak 2, 2017, 11:03 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak