Uçaklara da Sanal Gerçekçilik Geliyor

Uçaklar da sanal gerçekçilik aynı koltuk arkası ekranlar gibi hayatımıza girecek.

Koltuk arkası ekranların özellikle uçaklarda çok da konforlu olmadığından hep yakınırız otobüslerde bir miktar daha iyi olabilirler fakat uçaklar için gerçekten kullanışsız. SkyLights firması son zamanlarda yeni bir yöntem geliştirerek Sanal Gerçekçiliği uçaklara getirmeyi planlıyor. Bu gözlüklere verdikleri ad ise SkyLights Theater yani SkyLights Tiyatrosu. Şimdiye kadar yapılan denemelerde yolculardan olumlu dönüşer olduğunu belirten firma yetkilisi en kısa zamanda tüm uçaklarına bunlardan yerleştireceğini belirtiyor.

Nasıl Bir Deneyim SkyLights Theater

Açıkçası deneme şansım olmadı ancak kullananların ve firma nın anlattığına göre klasik sanal gerçekçilik gözlükleri gibi değiller. Klasik sanal gerçekçilik gözlüklerinde başınızı hareket ettirerek etrafı keşfetmek temel amaçtır. AncakSkyLights Theater da böyle bişey söz konusu değil. Yolcular bu gözlükler ile sadece film izler gibi yada sinemadaymış gibi oluyorlar. Extra olarak tabikide çevre ile iletişim halinde olmadığınızdan daha konforlu bir deneyim sunuyor.

Türkiye ye Nezaman Gelicek

Tabi bu konuda kesin bir söylenti yok fakat SkyLights bu yöntemin hızla yayıldığını belirtiyor. Türk Hava Yolları ise daha herhangi bir açıklama yapmadı.

 

 

Kasım 25, 2016, 21:36 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak