Tüm Platformlar İçin Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Tüm platformlar yani IOS,Android ve Windows'ta nasıl ekran görüntüsü alabiliriz. Ekran görüntüsü almak gerçekten çok kolay.

Eğer Steam üzerinden oyun oynuyorsanız ekran görüntüsü almak için F12 tuşuna basmanız yeterli tabi bu tuşu steam ayarlarından farklı bir tuş için ayarlayabilirsiniz. Steam üzerinden oyun oynarken görüntü almak gerçekten çok kolay F12 tuşuna bastığınız gibi oyundan çıktığınız taktirde Steam size aldığınız görüntüleri sunar ve bu görüntüleri yükleyip yüklemeyeceğinize karar verebilirsiniz. Eğer görüntüleri Steam'e yüklerseniz artık o görüntülere her yerden erişebilirsiniz. Çok güzel bir özellik. Diğer işletim sistemleri için buyrun;

IOS'ta :

IOS'ta ekran görüntüsü almak isterseniz çok basit bir şekilde halledebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Güç tuşu ile Home tuşuna aynı anda basmanız. Bu aksiyondan sonra Ekran Görüntüleri isimli albüme almış olduğunuz görüntüyü kayıt edecek.

Android'te :

Andorid'te ekran görüntüsü almak biraz karışık çünkü telefon modelinden başka bir modele değişiklik gösterebilir. Ancak en genel olanı Güç tuşu ile Ses Azaltma tuşuna basmanız. Bu aksiyondan sonra Android size bir bildirim verecek ve ekran görüntüsünü albümlere atacak. Ancak başka tuş kombinasyonları da bulunuyor.

  • Güç + Home
  • Güç + Sesi Azalt
  • Güç + Sesi Arttır
  • Home Tuşuna uzun süreli basmak

Windows'ta :

Aslında Windows'ta ekran görüntüsü almak gayet basit PrintScreen tuşu ile gayet kolay bir şekil de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Klavyenizde ise "Prt Scr" veya "PrtScn" şeklinde görülebilir. Ekran görüntüsü alırken Windows tuşu ile PrintScreen tuşuna birlikte basarsanız otomatik olarak bu ekran görüntüsünü resimlerim klasörüne ekler.

Şubat 3, 2017, 09:28 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak