Telefonunuzun batarya ömrünü uzatmak için bir kaç basit öneri!

Son zamanlarda çıkan akıllı telefonların ne kadar batarya ömrü uzatılmaya çalışılsa da maalesef yeteri kadar iyi değiller bunun için size bir kaç basit yol sunuyoruz.

Batarya ömrü için bir kaç basit öneri:

Son zamanlarda çıkan bir çok telefon olmasına karşın batarya ömrü iyi bir akıllı telefon bulmak baya zor. Tabiki eskisinden daha iyi durumdalar haklarını yememek gerekir ama yeterli olmuyor maalesef. Çoğuzun başına geliyordur mutlaka günde birden fazla kez şarja takmak  ve günden güne de batarya kalitesininde hepimiz farkındayızdır mutlaka. Binlerce lira verdiğimiz telefonların bu durumundan şikayetçi olmayacak birinide tanımıyorum o yüzden size batarya ömrünü uzatacak bir kaç basit yol önerecegiz. 

Peki bu öneriler ne?

İlk olarak çoğumuzun bildiği bir yol. Aydınlığını yarı yarıya azaltmak veya otamatik aydınlatmaya alabilirsiniz. Bu yol bir çok yönden şarjınızın ömrünü uzatacaktır ve çok işinize yarayacaktır.

Başka bir yol ise mobil verileri veya hücresel verileri kapatmak. İhtiyacınız olmadığı zamanlar mobil veri ve hücresel veriyi kapatmak şarjınızı daha fazla kullanmanızı sağlayacaktır. 

Arka planda kullanmadığımız bir çok uygulamada pil ömrünü uzatmak için kapatabiliriz. Arka planda çalışan ve bir işimize yaramayan bir çokm uygulama olabiliyor bu da  pil ömrünü doğal olarak baya bir kötü etkiliyor.

Kullanmadığınız vakitler arada sırada da olsa telefonunuzu uçak moduna alın bu telefonuzu gözle görülür bir şekilde pil kalitesini iyi yönde etkiliyor. 

Kasım 22, 2016, 07:18 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 1 Yorum

 1. default
  Misafir 03 Aralık Cumartesi 03:38
  batarya ömrü için öneriler gayet başarılı
 2. default
  Misafir 25 Kasım Cuma 13:03
  paylaşım için teşekkürler
 3. default
  Misafir 24 Kasım Perşembe 01:33
  batarya ömrünü bu şekilde uzatamadım ben :(
1

Yorum Bırak