Samsung Galaxy S8’ de Kulaklık Girişi Olmayacak mı ?

Telefonun üzerinden kulaklık girişini çıkartmak üreticiler için son zamanlarda moda haline geldi. Böylece hem malzemeden hem de yerden tasarruf edebiliyorlar.

Önce Apple sonra Motorola 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı. Yakın geçmişte ise Samsung, yaptığı açıklama ile Galaxy S8 ve Galaxy S8 Edge modellerinde 3,5 mm kulaklık girişi bulunmayabileceğini açıkladı. SamMobile'in açıklamalarına göre 3,5 mm kulaklık girişi yerine USB-Type-C ya da Bluetooth kulaklık tercih edileceğini öngörebiliriz.

Telefonların daha ince olabilmesi ve daha fazla özellik eklenebilmesi için daha fazla yeri gerekli gören firmalar, telefonun gözden çıkarabilecekleri fiziksel tüm bağlantılarını çıkartmak için kolları sıvamış durumdalar. Öyle ki 3,5 mm kulaklık girişi sadece bir başlangıç olabilir. Özellikle fiziksel tuşlar başta olmak üzere bu tercih şarj girişlerine kadar uzanabilir. İlerleyen günlerde bu konuda yapılacak haberlerle karşılaşabilirsiniz. 

Firmaların daha fazla yer aramalarındaki bir başka neden ise batarya boyutlarını arttırmak istemeleri. Daha büyük batarya ise daha fazla şarj süresi anlamına geliyor. Bu da kullanıcı memnuniyetinin artması demek. Samsung Galaxy S8'in 2017 yılı başına kadar 3.5 mm kulaklık girişini cihazdan çıkarıp çıkarmayacağını açıklamasını bekliyoruz. 

Aralık 8, 2016, 11:40 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 1 Yorum

  1. default
    Misafir 08 Aralık Perşembe 15:32
    Apple'ı ne kadar eleştirsek de her zaman teknolojide öncülük yapıyor. Diğerleri taklit...
1

Yorum Bırak