Nokia Geri Dönüyor…

Bir dönemin vazgeçilemez telefonlarını üreten Nokia, akıllı telefonlarıyla piyasaya geri dönüşünü sürdürüyor.

Finlandiyalı HMD şirketi tarafından satın alındıktan sonra yeniden atağa kalkması beklenen Nokia telefonların ilk göz ağrıları birkaç ay önce piyasaya sunulmuştu. Amiral gemileri olarak tabir edilen yüksek özellikli telefonların tanıtımları içinse bir süre daha beklememiz gerekiyor. 

Şubat ayında gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresinde üst seviye telefonlarını tanıtmayı planlayan şirket, üst seviye akıllı telefonlarından ikisinin medyaya sızdırılmasına engel olamadı.  Nokia P ismini taşıyacağı söylenen ilk telefon, Android İşletim Sistemine sahip olacak ve görüldüğü kadarıyla gayet iddialı özellikleri bir araya getirecek. 

İşte Nokia P ve Nokia C1’ in Tasarımları ve Diğer Teknik Özellikleri

6 GB Ram ve 23 MP arka kameraya sahip olacak olan Android sistemli Nokia P, ince uzun görünümü ve şık tasarımıyla vitrinleri süsleyecek.  Ayrıca telefonun Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip olacak olması da oldukça iddialı olacağının ipuçlarını veriyor.  

İnternete sızdırılan bir diğer akıllı telefon olan Nokia C1’ in de 4 GB Ram ve çift sim kart özellikli, 16 MP arka kameralı olacağı anlaşıldı. Nokia’nın akıllı telefon sektöründe de önceki telefonlarıyla yarattığı etkiyi yakalayıp yakalayamayacağını 2017 yılında daha net bir şekilde anlayabileceğiz. Bakalım yeni Nokia’ların bu büyük rekabetteki yerleri neresi olacak? 

Aralık 20, 2016, 17:25 Tarihinde Yayınlandı
Kerem TabakYAZAR

Kerem Tabak

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak