Nintendo Switch Nedir? İnceleme

Nintendo 1889 yılında Japon da kurulan köklü bir şirket. 1889 yılından beri oyun üretiyorlar. Nintendo Switch nedir?, Nintendo Switch fiyatı ne kadar? gibi sorularınızı cevaplıyoruz.

İlk başlarda oyun kartları üreten şirket gelişen teknoloji ile birlikte sürekli kendini geliştirerek bugünlere kadar geldi. Şimdi ise  Nintendo Switch ile tekrardan gündeme geliyor. 2013 yılından bu yana Nintendo 660 milyon dan fazla oyun konsolu sattı ve 4.5 milyondan fazlada oyun satan bu şirketin başarısını zaten sorgulamak yanlış olur. Konumuz olan Nintendo Switch'e gelicek olursak ilk olarak kendine özgün tasarım ile ilgileri topluyor. Çok üstün birde ekranı var. Ekran özelliklerine birazdan değineceğiz. 

Nintendo daha önce çıkardığı Nintendo Wii'nin diğer oyun konsolları karşısında çok fazla tuttuğunu söylemek yanlış olur rakipleri Microsoft ve Sony olduğu için fazla başarı elde edemedi. Fakat firma sürekli kendini geliştiriyor ve bu zamana kadar bu şekilde geldi. Nintendo Switch işte tamda bu yüzden bizim ilgimizi çekmeyi başardı.

Tasarımı Nasıl ?

Nintendo Switch'in tasarımı diğer konsollardan çok daha farklı. Öncelikle masanızın üstünde televizyon gibi duran ayakları var. Çıkartılıp takılabilir konsol kontrolcüleri var. Bu şekilde Nintendo Switch bir tablete dönüşebiliyor. Ekran bir hayli büyük ve oyun için yaratılmış. Çıkartılabilen kontolcüleri çıkarttıktan sonra uzaktanda kullanabilirsiniz. Bu kontrolcülerin tasarımı ise sizi çok eskileri hatırlatıyor. 

Özellikleri Nasıl ?

Nintendo Switch gerçekten güçlü bir makina artı tablet olarak kullanabileceğiniz bir bilgisayar. Tabiki Sony veya Microsoft konsolları ile karşılaştırmak biraz kötü olur çünkü bu bir tablet. Nintendo Switch için özel olarak tasarlanmış Nvidia Tegra grafik işlemci ile oyunlarda donma veya kasma gibi hatalar yok. 32GB Disk alanınıza bolca oyun sığdırabilirsiniz. Son derece güçlü bir WIFI olduğunuda söylemiz gerek online oyunlar için çok önemli. 6.2 inç ekranda 720p oyun oynamanıza olanak veren birde ekranı var. Sadece 6.2 inç olarak düşünmeyin tableti televizyona bağlayıp çıkartılabilen kontrolcüler sayesinde arkadaşlarınızla uzaktan oynayabilirsiniz.

Türkiye fiyatı 1200 TL civarında olucak bu tablet konsol Playstation yada Xbox dan sıkılmış herkesin tercihi olabilir.

Ocak 17, 2017, 12:41 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak