Microsoft Kanseri Çözmek İçin Bilgisayar Teknolojisini Kullanacak

Microsoft son zamanların en büyük iddialarından birini ortaya attı. Bu iddiaya göre Microsoft Bilgisayar Teknolojisini kullanarak kanseri yenebileceğini düşünüyor.

Söz konusu proje hakkında çok fazla bir bilgi olmamasına rağmen edinilen bilgilere göre insan vücuduna yerleştirilecek çok ufak bir bilgisayar sayesinde kanserli olan ve kanserli olmayan hücreler izlenebilecek ve sağlıklı hücreler yeniden programlanabilecek. Bu projede yer alan en önemli isimlerden Cris Bishop kanserin hesaplamasının çok zor olduğunu belirtiyor. Fakat Microsoft'a göre biyoloji ve programlama iç içe iki bilim dalı ve birbirleriyle çok ilişkili. 

Microsoft bu proje için çok fazla para harcamaya razı olmuş durumda. Öyleki dünyanın heryerinden biyologları ve en iyi programcıları bünyesine toplamaya başladı bile.Bu proje aynı zamanda tümorlü hastalara da ilaç olabilir Microsoft bu hastalık için de hastadan alacağı video ve görüntüler üzerinde çalışacak farklı bir ekip kurmayı hedefliyor. Bu ekip sadece tümorlü hücreler üzerinde algoritmalar geliştirecek. Bu bölümün lideri  Microsoft çalışanı Andrew Philips en geç beş yıl içerisinde ellerinde bir prototip olacağını söylüyor.

Ocak 4, 2017, 09:45 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak