Keşiş Robot Bunuda Gördük Çin Tapınağında Bilim ve Budizm Bir Arada

Pekin eteklerinde bir Budist tapınağı takipçileri çekmek için geleneksel yollardan sonra teknoloji kullanmaya başladı.

Longquan tapınakğında bir robot keşiş. Bu Robot bir Budist ile konuşuyor ses komutu ile hareket ve basit bir konuşma yapabiliyor gerçekten harika. Xian'er Named, 60 cm yüksekliğinde robot göğsünde bir dokunmatik ekran tutan, traşlı kafa ile sarı elbiseler içinde bir karikatür benzeri acemi keşişe benziyor. Xian'er onun ekranda listelenen Budizm ve günlük yaşamla ilgili yaklaşık 20 basit soruları yanıtlayan bir görüşme ve onun tekerlekleri üzerinde hareketleri yedi tür gerçekleştirebilirsiniz.

Usta Xianfan, Xian'er yaratıcısı, robot keşiş bilim ve Budizm füzyon yoluyla Çin'de Budizm bilgeliğini yaymak için mükemmel bir yöntem olduğunu öne sürdü.

Xianfan : "Bilim ve Budizm karşı ne çelişen ve kombine ve karşılıklı olarak uyumlu olabilir değil,".

Xianfan Budizm bir hızla değişen akıllı telefon furyasında toplumda insanlar için büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi. 

"Budizm iç kalbe çok önem şeydir, ve bireyin manevi dünyasına önem veriyor" dedi.

Küçük robot keşiş bir teknoloji şirketi ve Çin'in en iyi üniversitelerden bazı yapay zeka uzmanları arasında ortak bir proje olarak geliştirildi. Ekim ayında halka açıldı.

O birkaç robotik ve Çin genelinde inovasyon fuarlarına gezdi. Fakat Longquan tapınağında nadiren halkın önüne görev aldı. Xian'er onu merak ediyor ve sosyal medyada patladı, bir ofiste bir rafta "meditasyon" günlerini harcıyor.

Michelle Yu : "O gerçekten şirin ve sevimli görünüyor. O da o çok ilginç olduğunu düşünüyorum çünkü, daha fazla kişiye Budizm'i yaymak olacak ve onları gerçekten Budizm anlamak istiyorum yapacak" dedi.

Tapınak fonksiyonların daha çeşitli olacak diyor Xian'er yeni bir model geliştiriyor.

Nisan 23, 2016, 19:10 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak