iPhone 7 Satışları

Çıktı çıkalı çok konuşulan iPhone 7 gerçekten o kadar tuttumu ? Peki Apple bundan ne kadar kazandı ? Satışlar ne durumda ?

iPhone 7 ile Apple'ın uzun zamandan beri ilk defa iPhone serisini bu kadar değiştirdi. Kimine göre saçma gelen kimine göre çok iyi olan bu değişiklikler acaba ne kadar tuttu. Ne kadar çok beğenildi.

Başarının en güzel örneği Android den geçen kişiler. iPhone 7 satın alan kişilerin %15 Android kullanıp da ilk defa IOS'a geçen kişiler buda Apple için çok iyi bir istatislik. Evet iyi bir istatislik çünkü iPhone 6 ve diğer sürümlerinden Android'e geçenler 2016'nın son çeyrek yılın da %29 idi.

Araştırma şirketi Consumer Intelligence Research Partners yani kısaca "CIRP" göre Amerika Birleşik devletlerde satılan iPhone 7 ve versiyonları 2016 son çeyrek mali yılının en büyük payını almayı başardı. Bu pay ise %72 gibi çok başarılı bir rakam. Araştırma şirketi "CIRP" Apple'ı yakından izlediğini ve iPhone 7 satın alan kşilerin ne kadar mutlu olduğunu ölçmek için bir dizi anket daha gerçekleştiriyor. Önümüzdeki aylarda sizinle paylaşacağız.

 

Ocak 29, 2017, 20:18 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak