Instagram Ekran Görüntüsü

Instagramda ekran görüntüsü alanların başı biraz ağrıyabilir! Haberin devamı Teknolojilife'da.

Sosyal medyanın en çok resim ve video paylaşılan platformlarından olan instagram, pek çok kullanıcı tarafından vazgeçilemeyen uygulamaların başında geliyor. 

Instagram yakınlarda hayata soktuğu ekran görüntüsü alma özelliğiyle alınan görüntünün sahibine bildirim iletmeye başladı. Hikâyeler bölümünde çıkan resim ve videolar bu özellikten önce çalınabiliyor veya kopyalanabiliyordu. Yeni ekran görüntüsü özelliği sayesinde bu duruma da önlem alınmış oldu. 

Instagram da ekran görüntüsü almak hayal haline geliyor!

Instagramın daha önceleri Snapchat’ ten alışık olduğumuz anlık video çekimi özelliğini kullanmaya başladığı malumunuzdur. Ekran görüntüsü özelliği ile artık video ve resimler özel mesaj kutusundan da silinecek. Böylece özel bilgilerin korunması güvence altına alınmış olacak. Mobil cihazlarda bildirim geldikten sonra da oluşabilen kopyalama durumlarına da yapılan güncelleme ile çözüm üretilmiş. Dolayısıyla instagram kullanımının biraz daha güvenli hale dönüştüğünü söyleyebiliriz. Ekran görüntüsü alınan kişinin listenizden silinmediğini ya da engellenmediğini de hatırlatalım. Böyle bir tercihiniz varsa bunu kendiniz yapmalısınız. 

Aralık 3, 2016, 13:03 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak