Her Bilgisayarda olması Gereken Programlar

Hepimizin bilgisayarında ihtiyaç duyduğumuz programlar bulunmaktadır. Bazen olmazsa olmazlarındandır. Çünkü onlar olmazsa işimiz olan dosyayı veya işlemi yapmaktayız.

Şimdi size bilgisayarınızda olmasını isteyebileceğiniz programları güzel bir liste halinde sunuyoruz.

 1. Internet Download Manager (IDM) : Bu  program sayesinde  indirme  işleminizi 5 kat daha hızlı  yapabilmekteyiz. Yarım kalan indirme işleminizi daha sonra devam ettirme özelliği bulunmaktadır. Tüm tarayıcılara entegre edilmiştir. Internet Download Maneger en popüler indirme yöneticisi olarak bilinmektedir. 
 2. WinRAR : Güçlü bir arşiv yöneticiliğine sahiptir. ACE, ACE, TAR,7Z, UUE, Z gibi arşivlerden dosya çıkartmanıza yaramaktadır. Şifreleme, Güçlü sıkıştırma özelliği WinRAR'ı olmazsa  olmazlardan kılmaktadır. Herkesin 40 gün  ücretsiz deneme sürümü hakkı bulunmaktadır. 
 3. UTorrent : Diğer torrentlere göre daha fazla özellikler içermektedir.  Ayrıca açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Çoklu kaynaklardan aynı anda birden fazla  indirme yapmanızı sağlamaktadır. 45'ten fazla dil özelliği bulunmaktadır. 
 4. CCleaner : Bu program bir sistem optimizasyonu ve  güvenlik aracı olarak bilinir. Sistemimizde bizler tarafından kullanılmayan  veya gerekli olmayan dosyaları bularak silmektedir.
 5. Fraps : program sayesinde oyun oynarken oyunun videosunu çekebilmektesiniz.  Programda gereken ayarlamaları yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise yapmış olduğunuz ayrlamalarda ki başlatma tuşunuz hangisi olarak belirlediyseniz  onunla birlikte kayıdınızı başlatabilirsiniz. 
 6. Teamviewer : Bu program sayesinde  iki bilgisayarı birbirine bağlamaya yaramaktadır. Uzaktan kontrol sağlamaktadır. Bilmediğiniz bir konu hakkında arkadaşınız  bu program sayesinde bilgisayarınıza bağlanabilir ve  uzaktan da olsa size yardımcı olabilmektedir. 
 7. Bandicam : Bu program sayesinde de daha kaliteli bir şekilde bilgisayarınızda  videolar çekebilirsiniz. İster bir oyununuzun  isterse kendi  yapmış olduğunuz bir konu anlatımınızı bilgisayardan anlatmanızı sağlamaktadır. 
 8. Adobe Reader : PDF belgeleriniz bu program ile rahat bir şekilde  açabilirsiniz. Hatta yazdırma ve  yorum yazma özelliğine de sahip olan bir programdır. Adobe Reader tek PDF dosya görüntüleme programıdır. 
 9. Team Speak : Genellikle bu program  oyunlarda klanlar arasında  görüşme yapmak için gereken bir programdır. Aynı server üzerinden giren kişiler arkadaşları ile ücretsiz bir şekilde kurabilmektedir. 
 10. Nero : Bu uygulama ile  oyunlarınızı,dosyalarınızı ve klasörlerinizi CD ve DVD'ye yazabilirsiniz.  Türkçe ve ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Ücretli sürümlerinde daha fazla özellik bulunmaktadır. 
 11. Java : Bilgisayarınızda Java ile uygulamalarınızı çalıştırmanıza ve  JAVA dili ile uygulama yapmanızı sağlamaktadır. 
 12. Sony Vegas Pro : Dünya genelinde hem ünlü hem de en çok güvenilir medya editörüdür. Slayt, Video sunumlarınızı oluşturabilirsiniz. 
 13. Google Crome : Diğer tarayıcılara göre daha hızlı ve  güvenilir, Google tarafından desteklenen bir tarayıcıdır. 


Bu programlar sayesinde bilgisayarınızı daha hızlı ve daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Liste sürekli güncellenecektir.

Ocak 27, 2017, 10:12 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak