Google Chrome'de Facebook Bildirimi Kapatma

Chrome tarayıcısının Facebook bildirimlerini daha tarayıcıyı açmadan göstermesi çok güzel bir özelliktir. Fakat çokta fazla konsantrasyon dağıtmaktadır. Bu yüzdende belli bir süre sonra sıkmaktadır. Özellikle de arkadaş listeniz çok kalabalıksa bildirimlerden gözümüz ayrılmıyor. Peki bu bildirimleri nasıl kapatırız.

Hem masaüstü hem de  mobilde en çok kullanılan Chrome İnternet tarayıcısı konumundadır. Sürekli güncellemeler ile gelen yenilikler diğer tarayıcılara göre daha güzel ve hoş olmaktadır. Son yeniliğin de ise bildirimler özelliği kullanıcıların dikkatini çekmiş durumdadır. Facebook'a girmeden  bildirimleri görebilmektesiniz. Bu da tarayıcıdan facebook'a girip bildirimleri görmenizi daha kolay hale getirmektedir. Fakat bir süre sonra bu özellik sinir bozucu bir hale gelmektedir. Bu bildirimleri kapatma yolu var mıdır ? 

Tabi ki de evet. Aşağıdaki adımları takip ederek sinir bozucu bildirimleri kapatabilirsiniz. 

Masaüstünde Facebook Bildirimleri Kapatma: 

  • İlk olarak Google chrome tarayıcısından ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. 
  • Ayarlar kısmının en alt tarafında bulunan Gelişmiş ayarları Göstere tıklıyoruz. 
  • Daha sonra ise Gizlilik'te bulunan içerik  ayarlarına giriş yapıyoruz. 
  • İçerik ayarlarından bildirimler kısmını bularak Resimde olduğu gibi seçiyoruz.

Fakat  bütün bildirimleri açmak istiyorsak Tüm sitelerin bildirimlerini göster butonuna tıklıyoruz. Eğer ki  hiç bir bildirim gelmesini istemiyorsanız Sitelerin bildirim göstermesine izin verme butonuna tıklıyoruz. Sadece Facebook bildirimini kapatmak istiyorsak Bildirim istisnalarından Facebook'u bularak İzin ver olan yeri engelle olarak değiştiriyoruz. Daha sonra bitti butonuna basarak Facebook bildirimlerini masa üstünde kapatmış  bulunmaktayız. 

Mobilde Facebook Bildirimi Kapatma: 

  • Chrome tarayıcısından Facebook'a giriş Yapıyoruz. Daha sonra kilit simgesine basarak karşımıza çıkan ekranda Site ayarları kısmına tıklıyoruz. 
  • Site ayarlarından İzin ver'i Engelle olarak değiştirerek Facebooktan bildirim gelmesini engelliyoruz.
Şubat 2, 2017, 13:43 Tarihinde Yayınlandı
Ömer KoçYAZAR

Ömer Koç

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak