Dünyanın En Küçük ve Hafif Fotoğraf Makinesi: Canon 100D

Canon, kaliteden ödün vermeden fotoğraf makinesi kullanıcılarına Canon 100D’nin küçüklüğü ile kullanım kolaylığı, fiyatı ile de tasarruf etmeyi vaat ediyor.

Fiyatı oldukça uygun olan makine, 116,8 x 90,7 x 69,4mm boyutlarında bir küçüklüğe sahip. Makinenin ağırlığı ise yalnızca 407gram. Çıktığı günden itibaren kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplayan ve hızla yayılan 100D, düşük fiyatı, portatif boyutları ve hafif oluşu gibi nedenlerle tüketici memnuniyetini en üst seviyeye çekmiş durumda. Ayrıca makinenin sahip olduğu teknik özellikler de azımsanamayacak kadar geliştirilmiş görünüyor. 

Fotoğrafta 12800, videoda 6400 ISO hızına sahip Canon 100D, Digic 5 işlemcisi ile düşük ışıkta dahi harika çekimler yapabiliyor. Saniyede 4fps fotoğraf çekebilen cihazımızda aynı zamanda 18MP APS-C CMOS sensör kullanılmış. Bu özellikleri sayesinde hızlı bir çekim olanağı bizler ile buluşuyor. Video kalitesi açısından da şaşırtmaya devam eden 100D, Full HD 1080P kalite ile video çekme özelliği barındırıyor. Bunun yanı sıra 9 nokta AF sistemi ve sürekli AF özelliği sayesinde video çekimini çabuk ve basit bir şekilde kullanıcılarına sunabiliyor. Belirtmemiz gereken son özelliği ise dokunmatik ekranı ile diğer Canon fotoğraf makinelerinden eksiğinin olmaması.  

Tüm özellikleri ve boyutlarını göz önüne koyduğumuzda Canon 100D’nin her açıdan sıra dışı bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Giriş seviyesi segmentinde bu kadar tutulmasının sebebi de zaten sahip olduğu bu özellikler. 

Canon, piyasaya sürdüğü en küçük DSLR’ı EOS 100D ile birçok kullanıcıyı şimdiden motive etti ve onları daha güzel anları ölümsüzleştirmek adına harekete geçirdi. 

Aralık 17, 2016, 10:12 Tarihinde Yayınlandı
Tolga YAZAR

Tolga

Toplam 2 Yorum

  1. default
    Misafir 21 Ocak Cumartesi 18:35
    işlem hızları çok güzel bu fotoğraf makinelerinin, canonun ürettiği "DSLR’ı EOS 100D " fotoğraf makinasınının fiyatınında ortalama üzeri olacağının tahminindeyim ilerdeki günlerde takip ederek öğreneceğiz inşallah.
  2. default
    Misafir 26 Aralık Pazartesi 17:21
    tek kelimeyle müthiş...
1

Yorum Bırak