Bisou ile Kolyenizi Kişiselleştirmek İstemez misiniz ?

İşte size çok güzel bir Türk girişim örneği. BisouWear dan bahsediyorum. BisouWear Güney Köse tarafından 2015 yılında kuruldu ve şimdi Bisou isimli dünyanın ilk kişiselleştirilebilir kolyesini geliştirdiler.

Şirketin merkezi İstanbul da, yaklaşık 4 kişilik mühendis ve profesyonel tarafımcılar dan oluşan bir ekip kurmuş Güney Köse. Bu ekip ile üzerinde uzun zamandır çalıştıkları gerçekten özellikle kadınların çok işine yarayacak büyük bir buluş olarak akıllı kolyeyi gerçekleştirdiler. Buluşun ismi "Bisou" 2015 yılından beri üzerinde çeşitli geliştirmeler ve araştırmalar yapan ekip sonunda bu başarıya imza atmayı başardı.

Bisou'nun özelilklerine gelirsek;

  • 3,6 cm çapında yuvarlarlak AMOLED ekran
  • Bluetooth 4.1
  • WI-FI

Bu özellikler sayesinde kolyenize istediğiniz figürü gösterebilisiniz. Mesela ülkenizin bayrağını, sevdiğiniz bir sözü, tutuğunuz takımı yada sevdiğiniz sporcuyu, sevgilinizin resmini. Aslında beni en çok heyecanlandıran özelliği GIF formatında resim yükleyebilmemiz bu gerçekten çok güzel olacağa benziyor:

Kolye'ye tüm bunları mobil uygulaması sayesinde yaptırabiliyorsunuz. Mobil uygulama ile Bisou Bluetooth ile haberleşiyor ve istediğiniz herşeyi kolyeden yansıtabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada satış yapabilme imkanınız da var. Mesela bir tasarım yaptınız ve bu tasarımı satmak istiyorsunuz. Tasarımı uygulamaya koyuyor ve sonra satışları bekliyorsunuz.

Kolye 2017 Şubat'ta 150 dolardan satılacak. Ancak şuan İndiegogo dan ön sipariş verebilirsiniz. bisou-wear.com dan detaylara bakabilirsiniz.

Şubat 5, 2017, 10:46 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak