Apple Park Nedir ?

Apple Park projesi eski adı ile Apple kampüs tüm ihtişamı ile nisal ayında açılıyor fakat Apple Park nedir ne işe yarar iPhone ile ne alakası ?

Uzun süredir inşaat halinde olan Apple Park nisan ayında açılış yapacak. Steve Jobs'un en çılgın fikirlerinden biri olan Apple Park 12.000 kişiye ekmek kapısı olacak. Ayrıca parkta bulunan sinema salonuna Steve Jobs Theater (Tiyatrosu) ismi verilmesi planlanıyor. İnşaat alanı Kaliforniya'da ve yaklaşık maliyeti beş milyar dolar Apple'ın paylaştığı görseller ile gerçekten muheşem bir yapı olduğu belli. 

Apple'ın merkezi tümüyle bu yeni yere geçecek ve tüm araştırma geliştirmeyi burada yapacaklar. Bu taşıma işlemi 6 ila 8 ay kadar süreceğe benziyor. Tesis doğa olarak yeşillik ve sesiz ve sakin bir yere inşa edilmiş buda Apple da AR-GE yapan herkesin rahatını ve daha iyi çalışması için güçlü bir hamle.Yapı adeta bir uzay gemisi şeklinde. Kampüsün içirisinde bir çok bina ve çevre düzenlemesi yapılıyor. Ayrıca bina 708.199 m2 lik bir alana kurulmuş ve dünyanın en geniş ve büyük ebatlardaki kavisli camlarını kullanıyor. Binanın dışı komple cam yapılmış. Apple bu binada bile sadeliğini ve estetiğini konuşturmuş adeta.

Nisan ayında açılacak fakat çalışanlar 7 8 ay sonra yeni binaya kavuşabilecekler. Apple gibi bir firmanın taşıması daha da uzun sürebilir.

Şubat 28, 2017, 16:59 Tarihinde Yayınlandı
M.Yahya YAZAR

M.Yahya

Toplam 0 Yorum

Yorum Bırak