Apple dan Yeni Teknoloji !!!

Apple’dan bu güne kadar pek alışık olmadığımız bir ekran teknolojisi geliyor. Iphone 7 den beklediği başarıyı yakalayamayan Apple, bu yeni ekran teknolojisi ile kendini göstermeyi hedefliyor. Haberin devamı için hadi okuyalım...

Apple, Touch ID teknolojisine yeni bir bakış açısı getiriyor.

Apple, son birkaç yılı pek de istediği gibi geçiremedi. Bunun yanında biraz da prestij kaybetti. Bu yorumları 2016 yılı satış performanslarına ve kar oranlarına bakarak bile yapabiliyoruz. Dolayısıyla 2016’nın Apple’a pek yaramadığını söyleyebiliriz. Bu ufak çaplı sarsıntıyı tersine çevirmek adına harekete geçen Apple, Touch ID teknolojisini her yerde kullanmayı planlıyor. Bunu diğer hangi teknolojilerle birleştirecek bilemeyiz ama çığır açabilecek bir teknoloji olabilecek gibi görünüyor. Daha şimdiden bu teknoloji için Apple’a verilen patent tartışma konusu. Zaten Apple’ın buna benzer bir adım atma vakti çoktan gelmişti. Çünkü birçok eleştirmen tarafından Iphone 7 nin Samsung 7S altında kaldığı konuşuluyordu. Çeşitli platformlarda konuşulan diğer bir dedikodu ise Apple’ın son yıllarda yerinde saydığı ve teknolojilerini ilerletmediği…

Apple’ın yeni patent ve Touch teknolojisini kullanmayı planladığı meseleye geri dönelim: Touch ID teknolojisi aslında 5S ile kullanılmaya başlanmıştı ve parmak izi okuyucusu olarak bildiğimiz bir Apple teknolojisiydi.

Şimdi ise Touch ile alışveriş yapabilirsiniz hem de hiç şifre gerektirmeden. Yani bu teknoloji için yeni gelişen dünya adına kusursuz bir teknoloji diyebiliriz. Apple Touch ID kullanmak bir hayli basit bir uygulama olsa da Apple, size her ihtimale karşı 4 haneli bir şifre de sunuyor.

Bununla beraber umuyoruz ki Apple kendini yeniden kanıtlar ve ileriye dönük daha iyi adımlar atabilir.

Ekim 27, 2016, 10:42 Tarihinde Yayınlandı
Şaziye ŞenYAZAR

Şaziye Şen

Toplam 2 Yorum

  1. default
    Misafir 21 Ocak Cumartesi 18:36
    işte appledan beklediğim hamle, artık kişisel güvenliğimizin daha üst seviyelerde olacağına inanıyorum. umarımki bu güncellemenin zararlı kişiler tarafından çözümü zordur :) malum güvenlik önemli bir unsur.
  2. default
    Misafir 23 Aralık Cuma 03:46
    apple gerçek teknoloji üreticisidir
1

Yorum Bırak